EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaBağışçıBağışlarınız Nasıl Değerlendiriliyor?
Paylaş!
Bağışlarınız Nasıl Değerlendiriliyor?

Bağışlarınız Nasıl Değerlendiriliyor?

Deniz Feneri, yardım izlenebilirlik özelliğine sahip sistemiyle farklı bir konuma sahiptir.

Bağış olarak gelen malzemenin geliş tarihi, miktarı, kimden geldiği, kullanılabilir olup olmadığı vb. bilgilerle birlikte muayene/ deneyi yapıldıktan sonra gönderilirken kime, ne zaman, kim tarafından teslim edildiğine kadar ayrıntılı bilgiye ulaşılabilmesi Deniz Feneri yardım sistemi sayesinde mümkündür. Kullanılan Yardım Organizasyon Programı (YOP) ile tüm kayıtlar ortak bir platformda izlenilip kaydedilmektedir. 
 
Deniz Feneri yardım sürecindeki işleyen yapıyla, yaptığınız bağışlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Yardım süreci, yardım talebinin Deniz Feneri ’ne ulaşmasıyla başlar. Gerekli olan evraklar yardım talep eden tarafından Deniz Feneri ’ne ulaştırıldıktan sonra talebin geldiği noktaya en yakın bulunan teknik donanıma sahip Deniz Feneri Gönüllüsü yardım talep eden aileyi ziyaret ederek sosyal incelemede bulunur. Sosyal inceleme formuna düşülen kayıtlar yine internet üzerindeki portaldan Deniz Feneri ilgili birimine ulaşır. Sosyal inceleme raporunu değerlendiren Yardım Değerlendirme Komisyonu yardımla ilgili kararını verir. 
 
Deniz Feneri , gerçek ihtiyaç sahiplerini tespit edip, emanet ettiğiniz ayni ve nakdi yardımları, ihtiyaç sahiplerine adaletli ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla ihtiyaç duydukları miktar ve türde ulaştırır.
Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.