Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 1001 Çocuk 1001 Dilek 2017
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

1001 Çocuk 1001 Dilek 2017

13-04-2017

Birbirinden farklı, bağımsız, minik yüreklerinde koca koca dünyalar, zayıf omuzlarında savaşın yükünü taşıyan tam 1001 çocuk...

1001 Çocuk 1001 Dilek 2017

15. kez dilekler tutuluyor...

1001 Çocuk 1001 Dilek'15
Ve şimdi, dilekler gerçekleştirilmeyi bekliyor...
Bu yıl savaşın çocukları dilek tutuyor. Yaşantılarını, sıkıntılarını, sevinçlerini, kederlerini, isteklerini, gelecekten beklediklerini, hayallerini, umutlarını kısaca her şeylerini birkaç satırla bir mektup sayfasına yazıyor.
Mektup yazarken duydukları heyecanın bin katı bir umutla gönderiyorlar Deniz Feneri’ne.

 

Savaşın Çocukları Dileklerini tutacak

Deniz Feneri Derneği 15 yıldır devam eden ve geleneksel hale gelen 1001 Çocuk 1001 Dilek projesi ile binlerce çocuğun hayal dünyasına yardımın ellerini uzatıyor. Bu yıl savaş mağduru çocukların dileklerine kulak veriyoruz. Irak, Suriye, Filistin ve Türkiye'de bulunan savaş mağduru çocuklara tutturduğumuz dilekleri gerçekleştiriyoruz.
Dernek, 1998 yılında kurulduğu günden bu yana yoksulluğun, çaresizliğin, kimsesizliğin ve yalnızlığın karşısında ürettiği projeler ile toplumsal ve bireysel yaralara merhem oluyor.

Mutlu Çocuklar

 

1001 Çocuk 1001 Dilek Projesiyle,
Siz el uzattınız, biz çocuklara ulaştırdık.
Şimdi size yeni mesajlar iletiyoruz.

 

Dünyanın bütün çocuklarını kucaklayan 1001 Çocuk 1001 Dilek projesinde çocuklar, hayatlarını, yaşantılarını, sıkıntılarını, sevinçlerini, kederlerini, isteklerini, gelecekten beklediklerini, hayallerini, umutlarını kısaca her şeylerini bir mektupla Deniz Feneri'ne yolluyorlar.

 

1001 Çocuk 1001 Dilek’17
Bu yıl 1001 Çocuk 1001 Dilek Projemizi savaş mağduru çocuklar için gerçekleştiriyoruz. Irak, Suriye, Filistin ve Türkiye'de bulunan savaş mağduru çocuklara tutturduğumuz dilekleri gerçekleştiriyoruz.
1001 savaş mağduru çocuğa “iyilik ne demektir, en büyük hayalin nedir, dileğin nedir” diye sorduk. Onlar da henüz hiç kirlenmemiş kalplerinden geçen cevapları kâğıda döktüler.
Hepsinin kendisine ait farklı bir dünyası, içine kocaman dünyalar sığan küçücük kalpleri var.Deniz Feneri'ne ulaşan dilek mektupları tek tek okunarak internet sitemizde yayınlandı.
Şimdi sizleri bu minik yüreklerin dileklerini gerçekleştirmeye davet ediyoruz.
Bu yıl 15. kez uygulanan proje kapsamında şimdiye kadar 30.000 çocuğun dileği gerçek oldu.

 

Tüm Dünya Çocuklarına Açık
Yıllar içinde Pakistan, Nijer, Endonezya / Açe, Makedonya, Filistin / Gazze, Lübnan, Irak, Kırım ve Bosna’dan da dilek mektupları ulaştı ve dilekler sahipleri ile buluştu. Bu ülkelerden çocuklar Türkiye’ye getirildi, konuk edildi. Ülkeler arası iyilik elçisi oldu onlar. Ülkemizden mutluluk, sevinç ve neşe götürdüler ülkelerine.

 

Dilekler Sizi Bekliyor
Siz de www.1001dilek.com adresinden yüzlerce çocuğun tertemiz duygularını, umutlarını okuyup dilekleri gerçekleştirebilirsiniz. Haydi, hep birlikte tüm çocukların hayallerine ışık olalım, dileklerini hep beraber gerçekleştirelim ve onları sevindirelim.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.