Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler 1001 Çocuk 1001 Dilek Projesi 15. Yılında
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

1001 Çocuk 1001 Dilek Projesi 15. Yılında

17-04-2017
Bu Kez Savaşın Çocukları Hayalleriyle Buluşacak
1001 Çocuk 1001 Dilek Projesi 15. Yılında
 
Savaşın, zulmün ve yokluğun ortasındaki 1170 çocuk, kalplerindeki coşku ve isteği mektuplara yazdı ve Deniz Feneri Derneği’ne ulaştırdı.
 
 
Deniz Feneri Derneği, 1170 çocuğun dileğini gerçekleştirmek üzere 15. kez harekete geçti. Bu kez hedefte savaş, zulüm ve yokluklar nedeniyle zor durumda olan ihtiyaç sahibi çocuklar var. 
Acımasızca süren iç savaş ve yoksullukları nedeniyle gerçekleştiremedikleri dileklerini yerine getirmeyi amaçlayan projenin çıkış noktası çocukların hayalleri ve beklentileri.  
1170 minik yüreğin Deniz Feneri’ne ulaştırdığı mektuplar www.1001dilek.com adresinde yayınlanmaya başladı.
 
 
Bu sene iç savaşın hüküm sürdüğü Suriye kamplarında zor şartlar altında eğitimden yoksun yaşayan 300 çocuk,
 
 
Türkiye'de yaşayan ve İstanbul Güngören Ata İlköğretim Okulu'nda okuyan Suriyeli 176 çocuk,
Filistin Gazze’den 150 çocuk,
Irak Kerkük’ten 150 çocuk,
Tayland'ın Patani bölgesinden 300 çocuk,
Kütahya Doğardı İlköğretim okulundan 50 çocuk,
Ve son olarak Antalya Küçükköy ortaokulundan 50 çocuk,
 
 
Toplamda 1170 minik yürek 1001 çocuk 1001 dilek projesi kapsamında mektup yazarak bağışçılardan hayallerinin gerçekleştirilmesini istedi. 
 
 
 15 YILDA TAM 29.500 DİLEK GERÇEKLEŞTİ
 
Bu yıl dileklerin bir kısmı Türkiye’den diğer kısmı ise savaş mağduru çocuklar tarafından tutuldu. Yurt dışında partner kuruluşlar üzerinden Türkiye’de ise temsilciliklerimiz aracılığıyla ya da doğrudan okullardan ulaşılan öğrencilerin hayalleri gerçek olacak.
Proje kapsamında Türkiye dahil 5 ülkede yaşayan1170 çocuğa çeşitli sorular sorularak dilekleri alındı.
Bu dilekler, her dileğin maddi değeri de yazılarak, www.1001dilek.com adresinde yayınlanmaya başladı.
Hayırseverler bu dileklerden birisini gerçekleştirmek istediklerinde ilgili web sitesini ziyaret ederek bir dileği seçmeleri ve “dileğini gerçekleştir” butonunu tıklamaları yeterli oluyor.
 
 
 İLK DİLEK 15 YIL ÖNCE GERÇEKLEŞTİ
 
Konu ile ilgili bilgi olarak veren Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “Bu sene ‘1001 Çocuk 1001 Dilek’ projesinde geçtiğimiz yıllarda da yaptığımız gibi sadece Türkiye’den değil 4 ülkedeki mazlum ve masum yavrularımızı da projeye dahil ederek yüzlerce dilek mektubu topladık“ dedi. İlk dileğin on beş yıl önce gerçekleştirildiğini söyleyen Cengiz, “Yüzlerde oluşan küçük bir tebessüm bizim en büyük mutluluğumuz. Bu güne kadar projemize destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek duyarlı insanlarımızı dilek gerçekleştirmeye davet etti.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.