Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR”
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

“İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR”

25-12-2017
“İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR”

2’nci kez iyilik ödülleri sahiplerini buldu

Deniz Feneri Derneği bu kez fotoğraf tutkunlarına “İyiliğin Fotoğrafını Çeker Misin” diye sordu.
 

Yurdun dört bir yanından iyiliği, sevgiyi, paylaşmayı ve yardımı anlatan binlerce fotoğraf jüri önünde değerlendirildi.
 

Deniz Feneri Derneği’nin organize ettiği Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu’nun onay verdiği yarışmanın jürisinde;

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, Fotoğraf Sanatçıları Murat Gür, İsmail Hakkı Gurbetçi, Mustafa Yılmaz ve Nevzat Yıldırım bulundu.


Ödüllü yarışmadailk üçe giren adaylara çeşitli para ödülleri dağıtılacak. Ayrıca sergide yer alacak bütün fotoğraf sahiplerine de para ödülü verilecek.


İyilik Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde Avrasya Salonu’nda gerçekleşen törenle ödülleri verildi.

 


Törene Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen katıldı.

 


Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz yaptığı ödül töreninde yaptığı  konuşmada


“1998 yılında kurulan Deniz Feneri Derneği Türkiye’de kurumsallaşarak ve büyük lojistik merkezleri kurarak çalışan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştur. Ülkemizde ilk ISO belgesi alan yardım kuruluşudur. Bilindiği gibi dünyanın gelişmiş ülkelerinde sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemi büyüktür. Deniz Feneri Derneği de profesyonel yapısı ile ülkemizi dünyada tanıtan yardım yüzlerinden birisidir. Türkiye, en çok yardım eden ülkeler sınıfında dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Derneğimizin çalışma alt yapısını merak eden yabancı ziyaretçileri sık sık misafir etmekteyiz. Bu durum ülkemiz adına gurur vericidir.


Son yıllarda iyilik, yardımlaşma, paylaşma gibi kavramları sanat dili ile toplumun gündeminde tutan projeler yapmaya başlayan Deniz Feneri Derneği'nin “İyiliğin Fotoğrafını Çekebilir Misin” adlı fotoğraf yarışmamız fotoğraf severler tarafından büyük ilgi gördü.


2'nci kez düzenlediğimiz ödüllü fotoğraf yarışmasında jüri tarafından 1.2.3. seçildi. Dereceye giren adaylara sırayla,


Birinciye 5 bin TL


İkinciye 3 bin TL


Üçüncüye 1500 TL verilecek.


Bu yıl ilk 3’e giren adayların isimleri şöyle;

1-Seyit Konyalı (Konya)

2-Metin İnan    (Trabzon)

3-Ramiz Akar    (İstanbul)


Ayrıca çekmiş olduğu iyiliğin kareleri sergide gösterime değer en az 37 fotoğraf içinde eser sahibine 100 TL verilecek

Bu yarışmada slogan "Çek, iyiliğin resmini" derken, yüreklerde iyiliğe dair her ne varsa fotoğraf kadrajına yansısın ve dünyaya yayılsın istendi, gelinen sonuçtan dernek oldukça mutlu. 


İyilik Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde Avrasya Salonu’nda gerçekleşen törenle ödülleri verildi.

 


Sergiler ise 15 – 22 Ocak arasında gösterilecek.

 


Ardından ise iyiliğin fotoğrafları İstanbul’da ve Anadolu’daki çeşitli mekânlarda sergilenecek.
 

>>> SERGİLEME FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ 
 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.