Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL

28-11-2017
AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL

Afrika’nın birçok bölgesinde şebeke suyu bir tarafa temiz içme suyunu sağlayamayan yerler var.

 

Açlık, susuzluk ve hastalıklar yüzünden her gün onlarca çocuğun hayatını kaybettiği bu bölgelerde susuzluk ve kirli sular nedeni ile yayılan hastalıklar en büyük ölüm nedenleri arasında yer alıyor.

 

Genellikle gölet ve dere gibi yerlerden, kimi zaman yerleşim alanlarına çok uzak yerlerden getirilen çoğunluğu sağlıksız olan sular ile su ihtiyacını karşılamaya çalışan bölge halkı, açılan kuyularının önünde uzun kuyruklar oluşturuyor.

 

Herkes için yaşamın vazgeçilmez ihtiyacı olan su bu coğrafyalar (Afrika) için daha zor ulaşılır bir ihtiyaçtır.

Dünya nüfusunun % 13’ünü barındıran Afrika, yine dünya su rezervinin % 11’ini bu topraklar üzerinde barındırmaktadır.

 

Afrikalı bir insan, Birleşmiş Milletler verilerine göre günde 10 litre su tüketebilme imkânı bulabilmekte ve bu suyu ortalama 6 km mesafeden temin edebilmektedir

Sizinde Afrika’nın bu çorak coğrafyalarda açacağınız su kuyularıyla kardeşlerinize bir katkınız olsun.

 

Deniz Feneri Derneği yıllardır Bangladeş, Somali, Çad, Arakan, Etiyopya, Gana, Benin, Mali ve Kamerun su kuyusu parojelerini gerçekleştirdiği ülkeler.

Su kuyusu bağışı yapmak için web sitesi üzerinden, 02124146060 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçerek ve Su Kuyusu yazıp 5560'a SMS atarak 10 TL karşılığı bağışta bulunabilirsiniz.

 

Bangladeş                  700 Dolar    

Arakan                       700 Dolar

Benin                        1500 Dolar    

Somali                      3500 Dolar 

Çad                          3000 Dolar

Etiyopya                   4500 Dolar

Gana                        4000 Dolar

Mali                          2500 Dolar

Kamerun                  2500 Dolar

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.