Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Arakanlı Müslümanlar Yardım Bekliyor
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Arakanlı Müslümanlar Yardım Bekliyor

29-11-2016

Myanmar’da Arakanlı Müslümanlara yönelik şiddet eylemleri geçtiğimiz Ekim ayında tekrar başladı.

İlgili Projeye Git
Arakanlı Müslümanlar Yardım Bekliyor
Arakanlı Müslümanlar Yardım Bekliyor

Zulüm altında olan ve yurtlarını terk etmek zorunda kalan Arakanlılar için Deniz Feneri olarak yardım kampanyası başlatıyoruz.

2012 yılından bu yana Budist mezalimine sahne olan coğrafyada, bu sefer devletin silahlı güçleri (polis, asker ve sahil güvenlik gibi) planlı tedhiş ve eziyet eylemleri gerçekleştiriyor. Son iki ay içinde 400 Arakanlı bu zulmün kurbanı oldu. Yüzlercesinin evi yakıldı ve yıkıldı.

Budist hükümetinin silahlı güçleri Arakan’da, -buraya yazmaktan hicap ettiğimiz-, bizi kahreden, insan haysiyetini ayaklar altına alan eylemler gerçekleştiriyor. Son iki ay içinde olaylar özellikle ülkenin kuzeybatı kesiminde yer alan Maungdaw yöresinde vuku buldu. 100.000 Arakanlı evinden oldu, civar köylerdeki akrabalarının ve diğer Arakanlıların yaşadığı nispeten daha güvenli köylere sığındılar.

Evlerini terk etmek zorunda kalan akrabalarına, Müslüman kardeşlerine kucak açan köyler ise çok fakir. Buna rağmen zaten kendilerine zor yeten günlük nafakalarını misafirleri ile paylaşıyorlar.

Başta Dünya Arakan Birliği olmak üzere farklı sivil toplum örgütleri ve diğer insani yardım organizasyonlarından gelen haberler, durumun sürdürülebilirliğinin olmadığı yönünde. Bölgenin başta gıda olmak üzere çok acil insani yardıma ihtiyacı var.

Deniz Feneri olarak ilk etapta 100 bin liralık acil ihtiyaç malzemesi yardımını yola çıkaracağız. Hayırseverlerimizi, bu insanlık dramını bir miktar da olsa azaltmak üzere, yükselen yardım çığlığına kulak vermeye çağırıyoruz. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.