Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler “Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

“Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek

06-04-2015

Deniz Feneri Derneği’nce ülke genelinde yürütülen “Bir Yetim Büyütüyorum Projesi”nin tanıtım toplantısı, Safranbolu ilçesinde yapıldı.

“Bir Yetim Büyütüyorum” Projesine Büyük Destek

Deniz Feneri Derneği’nce ülke genelinde yürütülen “Bir Yetim Büyütüyorum Projesi”nin tanıtım toplantısı, Safranbolu ilçesinde yapıldı.

 

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmenevinde düzenlenen toplantıya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu İlçe Müftüsü Hasan Güneş, Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. Ahmet Ustaoğlu, Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin ve çok sayıda hayırsever katıldı.

 

Programın açılışında konuşan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Genel Koordinatörü Hamit Kunt, Derneğin özelikle Almanya’da mahkemede karalandığını, Türkiye’de hiçbir medya kuruluşunun kendilerine sahip çıkmadığını söyledi.

 

Buna rağmen yılmadıklarını, Türkiye ve yurt dışında ihtiyaç sahibi pek çok ülkede yardıma devam ettiklerini belirten Kunt, “Derneğin tohumlarını iyi ki sağlam atılmış. İşte o tohumların güzel atıldığı topraklardan daha pek çok derneklere ilham verdi. Şu anda onlarca ulusal, yüzlerce yerel Deniz Feneri var. Hepsi de iyilik adına çalışmalarına devam ediyor. Gönlünüzdeki iyiliği ve sadakayı sizler adına ihtiyacı olanlara aktarıyorlar” dedi.

 

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy da derneğin gönül ehli insanları bir araya getirdiğini anlatarak, “Afrika’nın değişik yerlerinde kuyular açarak insanların en temel ihtiyaçlarının başında gelen suyunu karşıladılar. Yine yoksulları gözeterek onların bu dünyada yaşamalarını sağlayacak temel ihtiyaçlarını bizlere gidermemiz için aracı oldu. Gerçek ihtiyaç sahipleri ile buluşmamızı sağladı. Bizlerde Safranbolu Belediyesi olarak böyle bir çalışmayı Hayır Çarşısı adı altında başlattık. Bilindiği üzere Osmanlıda Sadaka Taşları geleneği vardı. Bir köşede bir taş olur zengin olan oraya ihtiyaç sahipleri alsın diye bir şeyler bırakırdı. İşte bizim hayır Çarşımız da aynen böyle. İhtiyaç sahipleri ile hayırseverleri buluşturuyor. Sadece bununla da yetinmiyor, SAKEM bünyesinde açtığımız kurslar ile de çeşitli zanaatlar öğrenmelerini ve bunu kazanç yoluna çevirmelerine de imkan sağlıyoruz. Bu gün gerçekleştirilen kampanyayı da sonuna kadar destekliyorum. Yetimlerin kimsesi olsun diyorum. Bu yetimlerimizi barındıracak sıcak yuvalarımız olsun kampanyasını destekliyorum. İnşallah imkanı olan herkesi yetimlerimize yardım etmeye, Deniz Fenerini çağrısına kulak vermeye davet ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından Hamit Kunt, Hayır Çarşısı Koordinatörü Zehra Korkmaz ve AK Parti Karabük Kadın Kolları Başkanı Hülya Uğur Kocakavak’a teşekkür plaketi verdi.

 

yetim projesi

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.