EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerBirleşik Arap Emirlikleri'nden Suriye'ye Gıda Yardımı
Paylaş!
07-07-2015
Birleşik Arap Emirlikleri'nden Suriye'ye Gıda Yardımı

Birleşik Arap Emirlikleri'nden Suriye'ye Gıda Yardımı

BAE Kızılayı tarafından tedarik edilen 2.600 koli gıda malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına teslim edecek

İlgili Projeye Git
Suriye Gıda

Deniz Feneri Ankara Şubesi, Birleşik Arap Emirlikleri Devleti BAE Kızılayı tarafından tedarik edilen 2.600 koli gıda malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına teslim edecek.

Sınır komşumuz Suriye’de iç savaş tüm acımasızlığı ile devam ediyor.

Milyonlarca Suriyeli, evini, ocağını terk etmiş, ya sınır bölgelerindeki kamplarda, ya da komşu ülkelerde sığınmacı olarak yaşıyor. Ülkemizde ise bir milyondan fazla Suriyeli muhacir bulunuyor.
On beş yıldır Ankara ve civar illerinde yardım çalışması yapan Deniz Feneri Ankara Şubesi, Suriyeli ailelerin Ankara’ya gelmeye başlamalarından beri Suriyelilerle ilgili yardım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.


Ankara’ya sığınan Suriyeli aileleri bizzat ikamet ettikleri adreslerde inceleyerek, gıda, giysi ve bütün ev eşyalarını karşılayan Deniz Feneri Ankara Şubesi, Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği gözetiminde BAE Kızılayı tarafından tedarik edilen 2.600 koli gıda malzemesini Suriyeli savaş mağdurlarına teslim edecek. Bu gıdaların bir kısmı Ankara’da yaşayan Suriyeli ailelere, bir kısmı ise sınır bölgelerine ve Suriye’nin içine ulaştırılacak.

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.