Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Bitlis Hizan İçlikaval Köyü Öğrencilerinin Dilekleri Gerçekleşti
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Bitlis Hizan İçlikaval Köyü Öğrencilerinin Dilekleri Gerçekleşti

27-05-2015

Bitlis Hizan İçlikaval İlkokulu öğrencilerinin bisiklet, kaykay, konuşan bebek, uzaktan kumandalı araba, giysi, paten, ayakkabı, radyo gibi dilekleri gerçekleşti.

Bitlis Hizan İçlikaval Köyü Öğrencilerinin Dilekleri Gerçekleşti

Bitlis Hizan İçlikaval İlkokulu öğrencilerinin bisiklet, kaykay, konuşan bebek, uzaktan kumandalı araba, giysi, paten, ayakkabı, radyo gibi dilekleri gerçekleşti.13 Yıldır 1001 Çocuk 1001 Dilek projesi ile her yıl toplumun değişik kesimlerinden çocukların dileklerini gerçekleştiren Deniz Feneri Derneği, bu yıl yine 500 çocuğun hayallerine uzandı.Deniz Feneri Türkiye’de 14 ilköğretim okulunu temelden yaparak eğitime kazandırdı.
Tamamı Türkiye’nin farklı bölgelerinde  bulunan ve köy çocuklarına hizmet eden bu okulların hepsi devlet idaresinde. Bu yıl 1001 Çocuk 1001 Dilek projesi derneğin bağışlar yolu ile yaptırdığı bu köy okullarında okuyan çocuklar için hayata geçirildi.Bitlis Hizan İçlikaval Köyü çocuklarının hediye dağıtım törenine Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, Hizan Kaymakamı Sedat İnci, kurum müdürleri, köy halkı ve öğrenciler katıldı.

 


Hizan Kaymakamı Sedat İnci “Deniz Feneri Derneği’nin insana verdiği değeri çok önemsiyorum. En zor zamanlarda muhtaçlara yetişmesi takdire şayan. Deniz Fenerleri zor zamanlarda gemilere yol gösterir, Deniz Feneri Derneği de mazlum coğrafyalara umut ışığı oluyor. Deniz Feneri İçlikaval İlköğretim okulunu temelden yapmakla kalmayıp, 1001 Çocuk 1001 Dilek projesiyle öğrencileri unutmadığını da göstermiştir ki, bu her türlü takdirin üstünde bir insani adımdır” dedi.Deniz Feneri  İletişim Koordinatörü Recep Koçak ise hediye teslim töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi; “1001 Çocuk 1001 Dilek projesi ile bu yıl 500 çocuğumuzun dileğini gerçekleştirdik. Kimi bulutların üzerinde uçak isterken kimi şehir peyniri yemek istiyordu. Kiminin en büyük hayali bir bisikletinin olması iken kimi annesine bot istiyordu. Hayırsever bağışçılarımızdan aldığımız destekle çocuklarımızın yüzüne tebessüm yerleşti. Onları sevindirmek dünyanın en güzel duygularından biri. Önümüzdeki yıl yine bu proje ile yüzlerce binlerce çocuğumuzu mutlu etmeyi amaçlıyoruz. 2009 yılı Kasım ayında bu okulun açılışına katılmak nasip olmuştu. Şimdi tekrar birlikteyiz. Çocuklarımızı yeniden sevindirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu okulun yapılması sürecini iki bayan öğretmen Deniz Feneri’ne yazdıkları mektupla başlatmışlardı. Ne mutlu onlara ki, büyük bir hayra vesile oldular. Şimdi kendileri burada olmasalar da açılmasına vesile oldukları hayır kapısında hizmetler devam ediyor. Bu vesile ile, İçlikaval İlköğretim Okulunun yapımına destek veren ve bugün teslimini gerçekleştireceğimiz hediyelere sponsorluk yapan bütün hayırseverlerimizi tebrik ediyorum. Ayrıca okul müdürü Sezen Hanımı ve bütün öğretmenlerimizi bu güzel törenin hazırlanmasında gösterdikleri gayret için tebrik ediyorum.”

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.