Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Darbe Girişimine Dünya Mazlumlarından Büyük Tepki…
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Darbe Girişimine Dünya Mazlumlarından Büyük Tepki…

18-07-2016

Dünya, Türkiye'de bir grup askerin gerçekleştirmeye çalıştığı darbe girişimine tepki gösterdi.

Darbe Girişimine Dünya Mazlumlarından Büyük Tepki…

Özellikle mazlum coğrafyalarda yaşayan ve Türkiye'ye, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a gönülden bağlı milyonlar, insani yardım kuruluşları vasıtasıyla tepkilerini mail, whatsapp ve diğer iletişim araçlarıyla dile getiriyor.

 

Deniz Feneri Derneği'ni arayıp mesaj göndererek Erdoğan ve Türkiye'ye  geçmiş olsun mesajları gönderen ülkelerden ve darbe girişimine tepki gösteren kuruluşlardan bazıları şöyle:

Dubai- Dr. Manal Faham: El Sirac Derneği Başkanı:Türkiye'de yaşanan darbe girişimini televizyondan takip ediyoruz. Çok şükür siz milli iradenize sahip çıktınız ve halk kendisini savunmak için sokaklarda, havaalanlarında, köprülerde ve karakollarda. Suriye'de Esed demokrasiyi istemiyor. Türkiye'de ise ordu içerisinde bulunan bazı gruplar milli iradeyi hazmedemiyor. Biz Suriyeliler olarak sizlere dua ediyoruz. Sizlerin yanınızdayız. Keşke imkanımız olsa da sizle beraber sokaklarda demokrasi için bağırabilsek. Ama dualarımız sizinle. Kendinize iyi bakınız.

 

Fildişi Sahili - Abdulaziz Sarba: Ticani Cemaati Lideri: Hak Subhanehu ve Teâla 'dan sizleri korumasını, Başkan'ı ve hükümetinizi korumasını diliyorum.

 

Hani kâfirler seni tutuklamak veya öldürmek, ya da (Mekke’den) çıkarmak için tuzak kuruyorlardı. Onlar tuzak kuruyorlar. Allah da tuzak kuruyordu. Allah, tuzak kuranların en hayırlısıdır.

 

Onlar öyle kimselerdir ki, halk kendilerine, “İnsanlar size karşı ordu toplamışlar, onlardan korkun” dediklerinde, bu söz onların imanını artırdı ve “Allah bize yeter, O ne güzel vekildir!” dediler. (Al-i İmran- 173)

 

"Bundan dolayı Allah’tan bir nimet ve lütufla kendilerine hiçbir fenalık dokunmadan geri döndüler ve Allah’ın rızasına uydular. Allah, büyük lütuf sahibidir." (Al-i İmran- 174)

 

"Ve Allah, kâfirleri öfkeleriyle geri çevirdi, bir hayra nail olamadılar (gâlip gelemediler). Ve Allah, savaşta mü’minlere (onları gâlip kılarak) kâfi geldi. Ve Allah; Kaviyy’dir (kuvvetli), Azîz’dir (yüce, gâlip)."

 

Ya Rabbi! Müslümanlar için ayakta tuttuğun biricik ülke olan Türkiye'yi koru, rızkını bereketlendir, hayırlarını çoğalt.

 

Ya Rabbi! Düşmanlarımızı sevindirme. Ya Rabbi! Düşmanlarımızı sevindirme. Ya Rabbi! Düşmanlarımızı sevindirme.

 

Ve eğer sana hile yapmak isterlerse, o taktirde muhakkak ki Allah, sana kâfidir. Yardımı ile seni ve mü’minleri destekleyen, O’dur.

 

Her ne zaman harb için bir ateş yaktılarsa, Allah onu söndürdü.

Alay edenlere karşı biz sana yeteriz.

Her savaş ateşi yaktıklarında Allah seni insanlardan muhafaza eder.

 

Kazakistan - İhlashan Maylan: Çimkent İhlas Vakfı Yetkilisi: Selamun aleykum hocam çok  geçmiş olsun. Allah bizlere sabır versin, zalimlere karsi tek siper güç olmamizi nasip eylesin. Biz Kazakistan İhlas vakfı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdogan ile birlikteyiz, her zaman duadayız. Dün bizim için uzun bir gece oldu. Çocuklarla birlikte dua ettik.

Tekrar geçmis olsun saygı ve selametle İhlashan Maylan

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.