Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri 2014 Rakamlarını Açıkladı
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri 2014 Rakamlarını Açıkladı

11-02-2015

Deniz Feneri Derneği 2014 faaliyetlerini kahvaltılı bir toplantıda medya mensuplarıyla paylaştı.

Deniz Feneri 2014 Rakamlarını Açıkladı

Deniz Feneri Derneği 2014 faaliyetlerini kahvaltılı bir toplantıda medya mensuplarıyla paylaştı.

Yapılan basın toplantısında, 2012 yılında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından verilen "takipsizlik" kararının ardından derneğe yapılan bağışlarda ve yardım faaliyetlerinde yüzde 75'lik bir iyileşme kaydedildiği ifade edildi.


Medya mensuplarıyla yapılan toplantıda bir konuşma yapan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av.Mehmet Cengiz şunları söyledi:
"Deniz Feneri, 1996 yılında bir televizyon programı ile başladığı iyilik yolculuğuna 19 yıldan beri devam ediyor.

Türkiye’nin bütün bölgelerine, tüm il, ilçe ve köylerine varıncaya kadar en yaygın yardım faaliyeti yapan gönüllü kuruluşların başında gelen derneğimiz kısa sürede milyonların göz bebeği ve umut kapısı haline geldi.
Yurtiçinde milyonlarca ihtiyaç sahibinin en dar zamanında imdadına yetişen ve onlara hayatlarının en kritik anlarında umut ışığı olan Deniz Feneri, yurtdışında da 60 ülkede bayrağımızı dalgalandırdı, hayırseverlerimizin emanetlerini yerine ulaştırdı.
Deniz Feneri, büyük bir ailenin adıdır. Bir tarafta ihtiyaç sahibi aileler, bir tarafta hayırseverler, bir tarafta da, bu iki büyük kitlenin arasında iyilik köprüsü olmaya çalışan dernek yönetimi, çalışanlarımız ve gönüllülerimiz. Bu büyük aile bugüne kadar üzüntülerini de sevinçlerini de paylaşarak geldi.

2006 yılında derneğimiz, bağış potansiyeli ve yardım hacmi bakımından yola çıktığımız tarihten itibaren en iyi noktada, hatta zirvedeydi.
Bilindiği gibi, bir süre önce saldırıya uğrayan iyilik kervanımız kan kaybetmiş, yardımlara eski hızıyla koşamaz hale gelmişti. 2007 yılında Almanya’dan başlatılan süreç sonrasında gücümüzü toplamak üzere, yönetimimiz, personelimiz, bağışçılarımız ve gönüllülerimizle birlikte canla başla çalıştık.

Şükürler olsun ki, zor günler geride kaldı. 2010 yılından bu yana durumumuz her yıl biraz daha iyileşti, bağışlarımız arttı, artık daha fazla muhtacın imdadına yetişir hale geldik.
2010’dan bu yana her yıl bir önceki yıla göre yüzde 25-30 nispetinde büyüdük, toparlandık.


9 Nisan 2012 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının verdiği takipsizlik kararı sonrası iyileşme hızımız arttı.
2012 ile 2014 yılını mukayese ettiğimizde, bağışlarımızdaki artış ve yardım potansiyelimizdeki iyileşmenin yüzde 75’lere ulaştığını sevinçle görüyoruz.


2012 yılında ayni ve nakdi tüm bağışlarımız 30.172.269 TL idi.
2014 yılında ise bu rakam 52.586.568 TL olarak gerçekleşti.
2014 yılında Türkiye ile birlikte toplam 32 ülkede 433.516 kişiye 50.997.941 TL’lik yardım ulaştırdık.
Derneğimizin kayıtlarındaki toplam aile sayısı 2014 yılı sonu itibariyle 609.197’ye ulaştı.
Geçen yıl derneğimizden 96.337 aileden 433.516 kişi yardım aldı.


Bu iyi haberleri, Derneğimiz üzerinden karalama kampanyası yürütüldüğü günlerde güç kaybedişimize çok üzülen ve Deniz Feneri’nden kendilerine ulaşacak iyi haberleri dikkatle takip eden bağışçılarımızla paylaşmanın sevincini yaşıyoruz.
Bütün bağışçılarımız, gönüllülerimiz ve iyiliksever halkımız müsterih olsun, Deniz Feneri, iyilik yolculuğuna ilk günkü aşk, şevk ve kararlılık ile devam ediyor.
2015 yılı içerisinde geçen yıla göre daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı ve daha fazla gönlü kırık insanın yüzünde tebessüm oluşturmayı hedefliyoruz."


Mehmet Cengiz Deniz Feneri'nin Suriyelilere yardımları konusunda ise şu bilgileri verdi; "Komşumuz Suriye’de dört yıldan beri devam eden iç savaş nedeniyle milyonlarca Suriyeli kardeşimiz evini barkını terk etmek zorunda kaldı. Onlardan bir kısmı komşu ülkelere sığındı, bir kısmı ise Suriye içerisindeki kamplarda hayat mücadelesi veriyor. Ülkemizde de iki milyona yakın Suriyeli muhacir hayırsever halkımızın ve devletin desteğiyle ayakta durmaya çalışıyor.
Deni Feneri, Suriye krizi başladığından beri kardeşlerimize başta gıda, giyim, eşya, ilaç, yakacak ve nakit olmak üzere yaklaşık 55 milyon TL. yardım ulaştırdı. Kardeşlerimize yardıma devam edeceğiz."

Tanıtım Dökümanları
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.