Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri, 6 köyü iftarda buluşturdu
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri, 6 köyü iftarda buluşturdu

02-07-2015

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Deniz Feneri İstanbul Şubesi tarafından 6 köyde yaşayan vatandaşların katılımı ile iftar programı gerçekleştirildi.

İlgili Projeye Git
Kardeş Sofraları
Deniz Feneri, 6 köyü iftarda buluşturdu

 Deniz Feneri Derneği tarafından Külah Köyü’nde iftar programı düzenlendi.

 

İftara Şamlar, Esentepe, Külah, Asarlı, Güzelyurt ile Velidağı köyü sakinlerinin yanı sıra AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, AK Parti 22 ve 23. Dönem Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, AK Parti Zonguldak Eski İl Başkanı Celil Uzun, AK Parti Zonguldak İl Daimi encümen Üyesi Rıfkı Gültekin İl Genel Meclisi Üyesi Ayhan Taşdelen ile köy muhtarları katıldı. Yapılan dua ile yer sofrasında orucunu açan köylüler kaynaşma örneği gösterdi.

 

İftarın ardından daha önceden tespit edilen yardıma muhtaç ailelere Deniz Feneri Derneği tarafından gıda kolileri dağıtıldı. Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Koordinatörü Yusuf Baykal, Ramazan ayı boyunca 10 bin kişilik iftar programı düzenleyip 100 bin kişiye de yardım ulaştırmayı planladıklarını söyledi. Zonguldak genelinde yardım talebinde bulunan 3 bin 198 aileden 2 bin 428’ine yardım ulaştırdıklarını belirtti.

 

Baykal konuşmasında şu bilgilere yer verdi; "İstanbul Deniz feneri derneği İstanbul şubesi olarak bugün Külah köyümüzde köy iftarı yapmak üzere burada bulunuyoruz. Derneğimiz bu sene 20. Ramazan'ını idrak etmektedir. 1996 yılında 'Şehir ve Ramazan' diyerek yola çıkan program daha sonra dernek olmuş yaklaşık 20 yıldır özellikle Ramazan aylarında insanlarımızla iç içe olmayı kaynaşmayı ve bu dostluk kardeşlik iklimini birlikte yaşamayı arzu ediyoruz.Türkiye'nin 81 ilinde iftar sofraları açmaya devam ediyor. Yurtdışında Kosova, Gazze, Tayland'ta değişik Afrika ülkelerinde iftar sofralarında oradaki yetim yavrularımız için aynı zamanda yardım faaliyetleri de yapıyor ve yardım götürüyoruz. Amacımız sadece bir iftar yapmak değil. Bulunduğumuz bu mahalleye 6 tane köyümüzü çağırdık. İstedik ki o 6 köyde zor durumda olan aileler var ise eğer onlarında tespitlerini yapalım. Ramazan bayramında onları rahatlatacak bir şekilde yardım yapalım ve gönül huzuru içerisinde bu ramazan ayını idrak edelim diyerek geldik buradayız. İnşallah hayırlara vesile olacaktır. Çok güzel bir iftar oldu. Yaklaşık 10 bin kişilik iftar sofrası planladık. en az 100 bin kişiye de yardım faaliyetini götürmeyi hedefliyoruz. Bunun içerisinde yetim harçlıkları, bayramlıklar, Gıda, giyim ve benzeri destekler olmak üzere. 81 ilimizde yüzlerce binlerce bağışçımız var. Zonguldak ilimizde 3 bin 198 aile yardım istemiştir. 2 bin 428 aileye bizzat yardım yapılmıştır. Ereğli ilçemizde de 389 aileye bizzat yardım edilmiştir. Zonguldak ilinde bizlere yardım eden bağışçı sayımız 4 bin 374 adet bağışçımız vardır. Bunun bin 162 tanesi Ereğli'dendir. Bu köyümüzde yaptığımız iftar programının ikramını Zonguldaklı iş adamı bağışçılarımız tarafından verilmiştir. Onlara da ayrıca buradan teşekkür ettiğimizi belirtmek istiyoruz. Bu vesile ile hayırlı bayramlar diliyorum" dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.