Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Afyon’da Yoksullar İçin Giyim Mağazası Açtı
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Afyon’da Yoksullar İçin Giyim Mağazası Açtı

10-01-2015

Deniz Feneri tarafından Afyonkarahisar’da iki hafta süre ileyaklaşık 1000 ihtiyaç sahibi vatandaşımızın faydalanacağı gezici giyim mağazası açıldı.

Deniz Feneri Afyon’da Yoksullar İçin Giyim Mağazası Açtı

 

Deniz Feneri tarafından Afyonkarahisar’da iki hafta süre ileyaklaşık 1000 ihtiyaç sahibi vatandaşımızın faydalanacağı gezici giyim mağazası açıldı.

 

 

 

 

 

 

Afyon merkez Selçuklu Mahallesi Karaca İnci Evleri’nde yapılan açılışa; Afyon Baro Başkanı Av.Turgay Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl MüdürYardımcısı, Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, Suriye Şam Üniversitesi Eğitim Fakültesi eski Öğretim Görevlisi Fatıma Hussein, Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Koordinatörü Yusuf Baykal, Deniz Feneri Afyon gönüllüleri ve ihtiyaç sahibi aileler katıldı.

 

Ayrıca şehir dışında olması sebebiyle açılışa katılamayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Buhranettin Çobanise açılıştan sonra Deniz Feneri Gezici Giyim Mağazasını ziyaret etti.

 

Yüzyılın İyilik Hareketi Deniz Feneri Derneği ihtiyaç sahibi insanların dertlerine derman olmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Dernek, yoksulların en temel ihtiyaçları olan, gıda, giyim, nakit, sağlık, eğitim, barınma vb. alanlarda yardımlar yapıyor. Nakdi yardımları banka üzerinden, ayni yardımları ise eve teslim şeklinde yaparken giyim yardımlarını kişinin zevk ve beğenisini önemseyerek yapıyor.

 

İstanbul’da iki, Ankara, İzmir, Erzurum, Antalya ve Şanlıurfa’da kalıcı giyim mağazaları bulunan dernek, diğer illerde de geçici giyim mağazaları açarak ihtiyaç sahiplerinin istedikleri gibi giyinmelerine imkân sağlıyor.

 

Yaklaşık iki hafta süreyle açık kalacak Afyon Gezici Giyim Mağazasında 1000 ihtiyaç sahibinin sevindirilmesi hedefleniyor. Yoksul aileler bu mağazadan kış aylarını daha rahat geçirebilecekleri giysileri gönüllerince seçebilecek, kendilerine yakıştırdıkları kıyafetleri alabilecekler.

 

 

 

Afyon’da Düzenlediğimiz Programda İyilikler Konuşuldu

 

 

Deniz Feneri Derneği Afyonkarahisar’da açtığı gezici giyim mağazasının yanı sıra; açılıştan bir gün önce Afyon’da gönülleri ve bağışçılarıyla buluştu.

 

Afyonkarahisar Belediyesi yanında bulunan Halk Eğitim MerkeziSalonunda düzenlenen programa Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, Talha Bora Öge(Nam-ı Diğer Gölge), Suriye Şam Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eski Öğretim Görevlisi Fatıma Hussein ile beraber Afyon’da bulunan iyilik gönülleri katıldı.

 

Programda Fatıma Hüsein, Suriye’de dört yıldan beri devam eden dramın acı örneklerini anlattı. Programda bir konuşma yapan Recep Koçak, Deniz Feneri Derneği’nin ülkemize sığınan Suriyeli muhacirlere ve Suriye içindeki mağdurlara yaptığı yardımlarla ilgili bilgi verdi.

 

Radyocu Talha Bora Öge ise iyilik hikayeleri anlattı ve yetimlere sahip çıkmanın önemine vurgu yapan hikayeler paylaştı.

 

Program sonunda bir grup yetim hayırseverler tarafından sahiplenildi, su kuyuları açılması için bağışlar yapıldı ve Suriyelilere gıda dağıtımı yapılması için destek verildi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.