EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerDeniz Feneri Derneği En Uzun İftar Sofrasını Moro’da Kurdu
Paylaş!
10-07-2015
Deniz Feneri Derneği En Uzun İftar Sofrasını Moro’da Kurdu

Deniz Feneri Derneği En Uzun İftar Sofrasını Moro’da Kurdu

Filipinler Moro’da kurulan 200 metre uzunluğundaki sofrada 1000’den fazla kişi orucunu açtı.

İlgili Projeye Git
Kardeş Sofraları

Bu yıl Ramazan coşkusunu 20. kez yaşayan Deniz Feneri dünyanın dört bir yanında iftar sofraları kuruyor. Filipinler Moro’da kurulan 200 metre uzunluğundaki sofrada 1000’den fazla kişi orucunu açtı.


Filipinler’in güneyindeki Mindanao Adası’nda bulunan Cotabato’da ‘Kardeş Sofralar’ projesi gereği iftar sofrası açan Dernek ülkenin Müslüman çoğunluğunu oluşturan Moro halkıyla bir araya geldi. Deniz Feneri’nin Filipinler’deki partner kuruluşu olan Al-Balagh Vakfı’yla ortaklaşa hazırlanan iftar sofrasının uzunluğu 200 metreden fazla. Vakıf yetkilileri bu uzun sofrayı ‘Filipinler tarihinde ilk’ olarak nitelendirdi.


İftar ayrıca tarihte uzun yıllar baskı ve sömürüye maruz kalmış Moro halkını bir araya getirmesi açısından da önem arz ediyor.     Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “Deniz Feneri Derneği esaret altındaki toprakların çaresiz insanlarına, savaş mağduru halklara, kimsesiz, biçare insanlara yurt içinde ve yurtdışında el uzatan bir sivil toplum kuruluşudur. Derneğimiz bu Ramazan’da da özgürlük mücadelesi veren Morolu Müslüman kardeşlerimizin yanındaydı. 200 metreden daha uzun bu sofranın bereketli olmasını temenni ediyoruz. Hayırseverlerimizin iyilikleri dünyanın bir ucundaki insanlarla uzanıyor. Biz bu iyilikleri taşımaya gönüllü bir kuruluş olarak, yardımlar devam ettikçe uzak ve mazlum coğrafyalarda olmaya devam edeceğiz” dedi.

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.