Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği İyiliğin Fotoğrafını Çekti
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneği İyiliğin Fotoğrafını Çekti

07-10-2015

Dernek “Sanat” ve “İyilik” temalarını yan yana getiren projelere imza atıyor.

Deniz Feneri Derneği İyiliğin Fotoğrafını Çekti

Deniz Feneri Derneği bu kez fotoğraf tutkunlarına “İyiliğin Fotoğrafını Çeker Misin” diye sordu. Yurdun dört bir yanından iyiliği, sevgiyi, paylaşmayı ve yardımı anlatan 1.214 fotoğraf yarıştı.

 
 
Deniz Feneri Derneği’nin organize ettiği Türkiye Fotoğraf Sanatları Federasyonu’nun onay verdiği yarışmanın jürisinde;
Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, Fotoğraf Sanatçıları Murat Gür, İsmail Hakkı Gurbetçi, Mustafa Yılmaz ve TFSF adına Dr. Ömer Gemici bulundu.
 


Ödüllü yarışmada;
1.       Konya’dan Seyit KONYALI’nın “EL” adlı fotoğrafı,
2.       Hakkari’den Murat ADIYAMAN’ın “BİR TAS YEMEK İÇİN” adlı fotoğrafı,
3.       Kocaeli’den Sare KURAL’ın “İYİ DAVRANIŞ” adlı fotoğrafı jüri tarafından ödüle layık görüldü.


 
Ayrıca Mansiyon ödülleri için de;
Giresun’dan Erhan AYDINLI’nın “EL ELE BİR HAYAT” adlı fotoğrafı,
Zonguldak’tan Kahraman BEKÇİLİ’nin “İYİLİK” adlı fotoğrafı,
Adana’dan Osman ARSAL’ın “SERBESTSİN ARTIK” adlı fotoğrafı seçildi.


 
Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in açıklaması;
“1998 yılında kurulan Deniz Feneri Derneği Türkiye’de kurumsallaşarak ve büyük lojistik merkezleri kurarak çalışan ilk sivil toplum kuruluşu olmuştur. Ülkemizde ilk ISO belgesi alan yardım kuruluşudur.  Bilindiği gibi dünyanın gelişmiş ülkelerinde sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemi büyüktür. Deniz Feneri Derneği de profesyonel yapısı ile ülkemizi dünyada tanıtan yardım yüzlerinden birisidir. Türkiye, en çok yardım eden ülkeler sınıfında dünyada ikinci sırada yer almaktadır. Derneğimizin çalışma alt yapısını merak eden yabancı ziyaretçileri sık sık misafir etmekteyiz. Bu durum ülkemiz adına gurur vericidir.


Son yıllarda iyilik, yardımlaşma, paylaşma gibi kavramları sanat dili ile toplumun gündeminde tutan projeler yapmaya başladık.
“İyiliğin Fotoğrafını Çekebilir Misin” adlı fotoğraf yarışmamız fotoğraf severler tarafından büyük ilgi gördü.
İlk kez düzenlediğimiz ödüllü fotoğraf yarışmasında jüri tarafından 1.2.3. seçildi.
Ayrıca 3 fotoğrafa da mansiyon ödülü koyduk.


Birinciye 5 bin TL ve adına 10 yetim çocuğa 100 TL harçlık,
İkinciye 3 bin TL ve adına 5 yetim çocuğa 100 TL harçlık,
Üçüncüye 3 Bin TL ve adına 3 yetime 100 TL harçlık vereceğiz.
Mansiyon ödülü kazanan 3 kişiye de 500’er TL ödül vereceğiz.
Fotoğraf yarışmamızın sponsoru olan Yusuf İyilik’e yürekten teşekkür ediyorum.


Bu yarışmada sloganımız ‘Çek, iyiliğin resmini, içinden olsun insanın’ derken, yüreklerde iyiliğe dair her ne varsa fotoğraf kadrajına yansısın ve dünyaya yayılsın istemiştik, geldiğimiz sonuçtan çok mutluyuz.  


Kısa süre içerisinde ödül töreni yaparak ödülleri teslim edeceğiz.
Ardından ise iyiliğin fotoğrafları İstanbul’da ve Anadolu’daki çeşitli mekânlarda sergilenecek.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.