Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği “Kardeş Sofraları”ndan biri de Ankara’da kuruldu…
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneği “Kardeş Sofraları”ndan biri de Ankara’da kuruldu…

22-06-2016

 “Kardeş Sofrası”nda kardeşlerle buluşuyoruz…

Deniz Feneri Derneği “Kardeş Sofraları”ndan biri de Ankara’da kuruldu…

Deniz Feneri Derneği her Ramazan olduğu gibi bu Ramazanda da binlerce yardıma muhtaç insanı “Kardeş Sofraları”nda buluşturmaya devam ediyor.

 

Deniz Feneri Derneğinin Geleneksel hale getirdiği “Kardeş Sofraları” bu Ramazan da 20 farklı ülkede binlerce yardıma muhtaç insanı bir araya getirdi.

 

Deniz Feneri Ankara Şubesi de her yıl olduğu gibi bu Ramazan’da da yardıma muhtaç aileleri unutmadı. Aşevimiz tarafından her gün yüzlerce aileye adreslerinde sıcak yemek ulaştırılmaya devam ediyor. Şükrün paylaşmak olduğunu bir kere daha hatırlamak için yardımseverlerin desteğiyle Aşevimizde iftar sofraları da kuruluyor.

 

Ankara’daki aşevimizde Ramazan boyunca her gün 1000 kişilik iftar yemeği hazırlanıyor ve bunun bir kısmı “Gelemeyene Gidiyoruz” anlayışıyla 105 aileye derneğimiz görevlileri ve gönüllülerimiz tarafından her gün adreslerine ulaştırılıyor.

 

  Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından organize edilen ve Birleşik Arap Emirlikleri Khalifa Bin Zayed Al Nahyan Vakfı’nın destekleriyle Aşevimizde gerçekleştirilen Kardeş Sofrasındaki iftarda 250 ihtiyaç sahibi ile bir araya geldik. Vakfın desteğiyle Ramazan boyunca devam edecek iftarlarda yaklaşık 2500 yoksul, yetim ve yardıma muhtaç insan kardeşlik sofrasında buluşacak.

 

Cömertlik, kardeşlik ve merhamet ayı Ramazanda;

Aynı sofrayı paylaşıyoruz…

Aynı duada buluşup aynı yakarışları yapıyoruz…

Kardeşliğimizi pekiştiriyoruz…

Kardeş Sofralarında kardeşlerimizle bizi buluşturan Rabbimize şükrediyoruz…

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.