Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler DENİZ FENERİ DERNEĞİ KURBAN BAYRAMI İÇİN GİTTİĞİ 32 ÜLKEDEN KUCAĞINDA SEVİNÇLERLE DÖNÜYOR.
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

DENİZ FENERİ DERNEĞİ KURBAN BAYRAMI İÇİN GİTTİĞİ 32 ÜLKEDEN KUCAĞINDA SEVİNÇLERLE DÖNÜYOR.

27-09-2015
DENİZ FENERİ DERNEĞİ  KURBAN BAYRAMI İÇİN GİTTİĞİ 32 ÜLKEDEN KUCAĞINDA SEVİNÇLERLE DÖNÜYOR.

Deniz Feneri kurban kesim ekipleri, vekâletlerinizi dünyanın yoksul ülkelerinde yerine getirdi. Uzak Doğudan, Asya’ya, Afrika’dan, Balkanlara, yükü iyilik olan gönüllülerimiz bu kurban bayramını da evlerinde aileleri ile değil, Müslüman kardeşleri ile geçirmek için uzak ülkelerdeydiler.

 

Kurban kesim görevlileri gittikleri ülkelerde, farklı dil ve coğrafyalardaki kardeşlerimizle bayram namazında saf tuttular, ardından vekâlet kurbanları kesip mazlumlara, mağdurlara, dullara, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar.

 

 Genel Başkan Av. Mehmet Cengiz’in Deniz Feneri Derneği’nin 2015 yılı Kurban Projesi hakkındaki açıklaması; Deniz Feneri Derneği bu yıl Türkiye’de ve 32 ülkede 11.140 hisse kurban kesimini tamamlayarak öngördüğümüz şekilde 300 bin ihtiyaç sahibine et dağıtımını gerçekleştirdi.

 

Afganistan, Arnavutluk, Bangladeş, Bosna-Hersek, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Filipinler / Moro, Filistin / Gazze, Gana, Gürcistan, Irak, Karadağ, Kamerun, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Makedonya, Moğolistan, Moritanya, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tayland / Patani, Uganda, Yemen ve Zimbabwe'de kurban kesimi yapıldı.

 

 Türkiye’de ise Samsun/Havza, Erzurum, Şanlıurfa, Antalya ve Ankara’da vekâlet kurban kesimlerimiz tamamlandı. 5 bin ihtiyaç sahibine kurban etleri ulaştırılıyor.  Deniz Feneri’nin yönetim kurulu üyeleri, personeli, gönüllüleri ve bağışçılarından oluşan 2015 kurban kesim ekibi ülkemizde ve dünyada Kurban Bayramı’nın sevincini yaşattı.

 

 Ekipler kurban kesiminin yanı sıra bulundukları ülkelerde farklı hayırlar için de çalışmalar yaptı. Kurban vesilesi ile gidilen, kıtlığın ve yoksulluğun yaşandığı topraklarda kalıcı projeler için görüşmeler yapılıyor ve girişimlerde bulunuluyor. Açılan ve açılacak olan su kuyuları, mescitler, yetimhaneler, sağlık ocakları, vb. projeler ile kendi hayatlarını idame edebilme katkısı da sağlanmaya çalışılıyor.

 

Tüm bu çalışmalarımızda bizlerden maddi ve manevi desteğini esirgemeyen halkımıza şükranlarımızı sunarız.

Kurban 2015 - Sri Lanka
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.