EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerDeniz Feneri Derneği Suriye’deki Kamplara 490 Ton Kömür Gönderdi
Paylaş!
22-01-2015
Deniz Feneri Derneği  Suriye’deki Kamplara 490 Ton Kömür Gönderdi

Deniz Feneri Derneği Suriye’deki Kamplara 490 Ton Kömür Gönderdi

Açlık, soğuk ve savaşın ortasında yaşayan binlerce insan Deniz Feneri ile ısınıyor.

 

Açlık, soğuk ve savaşın ortasında yaşayan binlerce insan Deniz Feneri ile ısınıyor.

 

Ülkelerindeki iç savaş sebebiyle evlerini, şehirlerini terk ederek göç etmek zorunda kalan Suriyelilerin çaresizliğine tüm dünya sessiz kalırken yardım kuruluşlarımız çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Deniz Feneri Derneği de Türkiye’ye sığınan muhacirler ve Suriye içlerinde zor şartlarda hayat mücadelesi veren mağdurlar için tüm gayretiyle çalışıyor.

 

Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz yaptığı açıklamada;

 

“Derneğimiz bu sabah 490 ton kömür, 1.500 adet soba ve 6000 adet soba borusunu Suriye içlerine ulaştırdı. Bu malzemeler, Halep’in kuzeyinde yer alan; İğne Kampı, Babusselam Kampı, Babulnur Kampı ve Dercimen Kamplarındaki çadırlarda yaşayan savaş mağduru aç, sefil, kimsesiz ve naçar halde yaşayan Suriyelilere dağıtılacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yatak, yorgan, battaniye, mama, gıda, tuvalet ve banyo gibi en temel ihtiyaçların dahi bulunmadığı bu kamplarda insanlar gelecek en küçük yardımlarla hayata tutunmaya ve yaşamaya çalışıyor. Yeni doğumların olduğu, çocukların sürekli hastalandığı bu savaş kamplarında tüm hayatlar kaderine terk edilmiş. Kamplarda yaşayanların soğuk karşısında hayati tehlikesi devam ediyor. Bugüne kadarSuriyeli kardeşlerimize ulaştırdığımız yardımlar 55 Milyon TL’ye ulaştı. Biz Suriye halkını hayırseverlerin desteği sürdüğü müddetçe terk etmeyeceğiz.” dedi. 

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.