Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneği Zimbabwe Harare’de su kuyusu açtı
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneği Zimbabwe Harare’de su kuyusu açtı

14-07-2015


Zimbabwe’de Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği’nin çalışmalarıyla ilk su kuyusu açıldı.

İlgili Projeye Git
Su Kuyusu - Somali
Deniz Feneri Derneği Zimbabwe Harare’de su kuyusu açtı


Zimbabwe’de Deniz Feneri Derneği Kastamonu Temsilciliği’nin çalışmalarıyla ilk su kuyusu açıldı. Deniz Feneri’nin açılmasını planladığı beş kuyu daha var.
Açılan ilk kuyuya bağışçısı Hacı Cemal Yüksel’in adı verildi. Kurban Bayramı’na kadar 5 su kuyusu daha açılması planlanıyor.

su?kuyusu

Deniz Feneri Kastamonu Temsilcisi Halit Bitkin konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı; “Yapılacak beş kuyunun bağışı gerçekleşti. Kuyumuzun biri tamamlandı, kalanların ise Kurban Bayramı’na kadar bitmesi hedefleniyor. Tamamlanan su kuyumuzdan hem civar sakinleri faydalanacak hem de mescit inşaatında kullanılacak. En yakın su kuyusu 5 km. uzaklıkta.


Derneğimiz Dzumbunu bölgesinde bir mescit inşaa ediyor. 100 metrekarelik ve yaklaşık 250 kişilik bir mescidin temel atma çalışmaları da başladı. Dzumbunu bölgesinde 10 bin kişi yaşıyor yaklaşık ve bu nüfusun 1200’ü Müslüman.
Bu bölgede ilk kez bir mescit yapılıyor.  
Zimbabwe’de ortalama insan hayatı 1970 de 56 iken, bugün erkeklerde 37, kadınlarda 35. Bu oranların her yıl  düştüğü ve 20 yıl sonra şartlar bu şekilde devam ederse ortalama yaşamın 25 olacağının öngörüldüğü bir ülke. Toplumun % 85’inin işsiz.  Dünyanın en fakir üç ülkesinden biri olduğu, BM dahil hiçbir batılı ülkenin bu sefaleti görmediği ve bir milletin yok olmasına seyirci kalındığı bir ülke Zimbabwe. Ülkede altın, nikel, kömür, asbest, amyant, bakır ve demir yataklarının olduğu ancak bu madenleri batılı ülkelerin işlettiği  biliniyor. Biz Kastamonu’dan Zimbabwe’ye bir iyilik köprüsü oluşturmak istedik. Bu amaçla çıktığımız yolda hayırseverlerimizin desteklerini bekliyoruz.”

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.