Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Derneğinden 75 Bin Aileye Yardım Eli
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Derneğinden 75 Bin Aileye Yardım Eli

16-06-2016
Deniz Feneri Derneğinden 75 Bin Aileye Yardım Eli

Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan ayında 'Bir Kumanya da Sen Bağışla' sloganıyla ihtiyaç sahibi 75 bin aileye gıda kolisi dağıtacak.

 

Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi binlerce aileye Ramazan gıda kolisi ulaştırmaya devam ediyor. 'Bir Kumanya da Sen Bağışla' sloganıyla Ramazan ayı boyunca 75 bin aileye gıda kolisi dağıtılacak. Hayırseverler, içinde kuru gıda ve kahvaltılık malzeme bulunan 75 ve 150 liralık gıda kolilerinden bağışlayabilecek.

 

İlk etapta 75 bin aileye gıda kolilerini ulaştıracaklarını belirten Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, ''Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği bir Ramazan ayında doğmuştu. Bundan 21 yıl önce 1996 Ramazan'ında doğmuştu. Dolayısıyla biz her Ramazan bu doğum coşkusunda yaşıyoruz. Yardımlaşmanın, paylaşmanın, dayanışmanın hem konuşulduğu hem de uygulandığı bir ay Ramazan ayı. Ramazan öncesinde kayıtlı bulunan ailelerimizin ve yeni müracaat edecek ailelerimizin Ramazan'ı güzel geçirmeleri için onlara gıda yardımlarını artırıyoruz. Bu yıl Ramazan öncesinde başladığımız gıda dağıtımlarına şuan hazırlıkları süren yeni kolilerin de hazırlandığı bu gıdaların 75 bin ailelik hedefle dağıtımlarını sürdürüyoruz. Ramazan'dan 10 gün önce başladığımız bu dağıtım Ramazan boyunca ve Ramazan sonrasında devam edecek. İlk etapta 75 bin aile bu gıda kolilerine ulaşmış olacak.'' şeklinde konuştu.

 

Hayırseverlerin kumanya bağışı yapabileceğini belirten Koçak, ''Kumanya bağışı bu yıl 75 ve 150 lira olarak büyük koli ve küçük koli olarak devam ediyor. Çünkü hayırseverler bu ay içerisinde kendileri mükellef sofralarında iftarlarını açarken, daha ekonomik olarak dezavantajlı ailelerin Allah'ın nimetlerinden istifade etmesini istiyorlar ve şükrün paylaşmak olduğunu, asıl şükrün paylaşmak olduğunu çoğu hayırseverimiz hatırlıyor. O yapmak istedikleri şeylerden birisi de kumanya bağışı yapmak. Bize 75 lira yatırdığında biz o hayırseverimiz adına bir ailemize bir ay yetecek kadar temel gıdaları içeren gıda paketlerini ulaştırıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 

SMS bağış hattından 5560'a boş mesaj göndererek 5 TL'lik bağış yapılabildiğini de belirten Koçak, ''Ramazan'ın ilk haftasını geride bıraktık. Giderek bağışlar artıyor. Bizim SMS bağış hattımız da var. 5560'a SMS bağışı yapabiliyor hayırseverlerimiz. Boş mesaj göndererek veya Yetim, Suriye, Afrika yazarak çeşitli kodlarla bu bağışlar yapılabiliyor. Hiçbir şey yazmadan 5560'a boş mesaj gönderildiğinde 5 liralık bağış yapılmış oluyor.'' diye konuştu.

 

Hayırseverlerin fitre ve fidyelerini de Deniz Feneri'ne emanet edebileceklerini belirten Koçak ''Bu yıl fitreler Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 15 TL olarak açıklandı. Hayırseverlerimiz fitrelerini de, Deniz Feneri'ne emanet edebiliyorlar. Sağlık sebebiyle başka sebeplerle oruç tutamayanlar her gün için bir fidye verebiliyorlar. Bunu da Deniz Feneri'ne emanet edebiliyorlar. Deniz Feneri bunları bayramdan önce bu fitreleri özellikle ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor'' ifadelerini kullandı. CİHAN

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.