EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerDeniz Feneri Derneği’nin “1001 Çocuk 1001 Dilek” projesi ile Köyceğiz Akköprü Köyü’nde 37 öğrencinin dileği gerçekleşti
Paylaş!
04-06-2015
Deniz Feneri Derneği’nin “1001 Çocuk 1001 Dilek” projesi ile   Köyceğiz Akköprü Köyü’nde 37 öğrencinin dileği gerçekleşti

Deniz Feneri Derneği’nin “1001 Çocuk 1001 Dilek” projesi ile Köyceğiz Akköprü Köyü’nde 37 öğrencinin dileği gerçekleşti

Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak’ın açıklaması;


Deniz Feneri Derneği’nin 1001 Çocuk 1001 Dilek Projesi 13 yıldır devam ediyor. Bu yıl projemizi Türkiye’de temelden yaptığımız okullarda uyguladık. Bu okullardan biri de Muğla Köyceğiz Akköprü Orta okulu.


Derneğimiz Türkiye'de 14 ilköğretim okulunu temelden yaptı, atıl durumdaki onlarca okulda da tamirat ve tadilat gerçekleştirerek yeniden eğitim ve öğretime kazandırdı. Binlerce öğrenciye ise eğitim desteği verdi.
Bu 1001 Çocuk 1001 Dilek projemizle köyde yaşayan 500 öğrencimizin hayalini gerçekleştirdik.

 


Muğla Köyceğiz Akköprü Ortaokulu’nda eğitim gören 37 öğrencimiz Deniz Feneri Derneği’ne dilek mektuplarıyla isteklerini iletti. Öğrencilerin bu dilekleri www.1001dilek.com sayfasında yayınladı. Hayırsever kişiler bu web sayfası üzerinden çocukların mektuplarını okudular ve diledikleri çocukların isteklerini maddi olarak karşıladılar.


Kimi kafeste kuş istedi, kimi resim malzemeleri, kimi annesine bot, kimi şefkat, kimi uçağa binmek, kimi bisiklet.


Deniz Feneri Derneği çeşitli projeler ile çocukların hayallerine uzanmaya devam edecek. Destekleri için hayırsever halkımıza da teşekkür ediyoruz.

  

Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.