Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler DENİZ FENERİ GÖNÜLLÜLERİ İLE İYİLİK BULUŞMASI
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

DENİZ FENERİ GÖNÜLLÜLERİ İLE İYİLİK BULUŞMASI

11-04-2016
DENİZ FENERİ GÖNÜLLÜLERİ İLE İYİLİK BULUŞMASI

Deniz Feneri Derneği’ne yürekten gönül veren ve iyilik faaliyetlerine herzamandestek olan yardım gönüllüleri,derneğin Zeytinburnu’ndaki genel merkezinde yapılan toplantıdabir araya geldi. Gönüllülerin kendilerini tanıtmasıyla başlayan etkinlikderneğin gönüllü çalışmalarını anlatan bir filmle devam etti.

 

Tolantıda ilk konuşmayı Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan yaptı. Karayılan kısa konuşmasında "İyilik kervanı, yoluna dualarla iyiliklerle devam ediyor" dedi....

 

Sonrasında Deniz Feneri’nin Yetim Projesi Sorumlusu Hamiyet Kırmızı davetlilere derneğin yetim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Dünyada yaklaşık 400 milyon yetim çocuk bulunduğunu belirten Kırmızı, “Deniz Feneri yurt içinde ve yurt dışında bağışçıların desteği ile yüzlerce yetime sahip çıkmaktadır. Şimdiye kadar yetim ailelerine maddi-manevi destek olunuyordu. Bu anlamda Deniz Feneri on binlerce yetim ailesine destek vermiştir. Yetim hamiliği uygulaması kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen 22 ülkede binlerce yetime hami bulduk. Yetim kavramını kendisi de bir yetim olan Hz. Peygamber s.a.s’in ümmeti olarak en iyi bizler anlayabiliriz” dedi

 

Daha sonra söz alan İyilik hareketiDeniz Feneri'ninİletişim Koordinatörü Recep Koçak ise gönüllülere hitaben yaptığı konuşmada 1001 dilek projesi ile ilgili bilgi verdi. Koçak, bu sene 14'üncü defa yapılan 1001 dilek projesi kapsamında 7 bölgeden 22 ile bağlı 44 köyde yaşayan 1200 çocuğa çeşitli sorular sorularak dilekleri alınıp miniklerin yüzlerinde bir tebessüm bırakmak istediklerini ifade etti.

 

Deniz Feneri Derneği'nindiğerprojelerinden de bahseden Koçak, Afrika'da açılan su kuyuları ile ilgili bilgi verdi.Özellikle Çad’da 100 köye 100 su kuyusu açmayı hedeflediklerini, yıl sonuna kadar bu hedefe ulaşmayı ümid ettiklerini ifade etti. Koçak, ikinci yılında olan İyilik Okulu projesi kapsamında okullara gittiklerini, öğrencilerin okulları adına bir su kuyusu açılması teklifine destek verdiklerini söyledi.

 

Koçak son olarak,"İnsan olarak ömrümüzün sayılı olduğunu, önemli olanın gökkubede hoş bir seda bırakmak" olduğunu söyledi. 

 

Toplantı sonrası Deniz Feneri gönüllülerine derneğin lojistik merkezi ve giyim mağazası gezdirilerek tanıtımı yapıldı. Deniz Feneri Derneği’nin İnsani Yardım Lojistik Sistemi’ni ilk defa gören gönüllüler oldukça etkilendiklerini dile getirdiler. Gönüllülere, yardım çalışmalarında kendilerinden ne gibi destekler alınabileceği de anlatıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.