Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu

13-04-2015

Deniz Feneri Derneği’ne yüreklerini ortaya koyarak destek veren gönüllülerle kahvaltıda buluştu.

Deniz Feneri Gönüllüleri Kahvaltıda Buluştu

Deniz Feneri Derneği’ne gönül vermiş, derneğin faaliyetlerine yürekten destek olan yardım gönüllüleri derneğin Zeytinburnu’ndaki genel merkez binasında yapılan kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltının ardından geçilen konferans salonunda gönüllülere Deniz Feneri’nin yaptığı yardım faaliyetleri ve gönüllülerin bu faaliyetlere ne şekilde destek olabilecekleri konularında sunumlar içeren bir seminer verildi.

 

Seminerde konuşmacı olarak Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, derneğin kuruluş hikâyesi ve İyilik Hareketi’nde geride kalan 19 yılın özetini anlattı. Derneğin kayıtlarında 610.000 aile bulunduğunu belirten Koçak, “Fener’in camlarına çamur atanlar, yolunu bulamayıp kaybolan gemilerden sorumlu olacaktır. Türkiye’de ve dünyada muhtaç insanlara yardım kolileri içerisinde yaşama direnci, mutluluk ve umut taşıyan bu İyilik Hareketi engellenmek istenmişse de başarılı olunamamıştır. Deniz Feneri, 2014 yılı içerisinde 32 ülkede 433 bin kişiye toplam 50 milyon TL değerinde yardım ulaştırdı” dedi.

 

Sonrasında Deniz Feneri’nin Yetim Projesi Sorumlusu Hamiyet Kırmızı davetlilere derneğin yetim programı hakkında bilgi verdi. Dünya’da yaklaşık 400 milyon yetim çocuk bulunduğunu belirten Kırmızı, “Deniz Feneri yurt içinde ve yurt dışında bağışçıların desteği ile yüzlerce yetime sahip çıkmaktadır. Şimdiye kadar yetim ailelerine maddi-manevi destek olunuyordu. Bu anlamda Deniz Feneri on binlerce yetim ailesine destek vermiştir. Yetim hamiliği uygulaması kısa bir süre önce başlamış olmasına rağmen Asya’dan Afrika’ya 22 ülkede 1500 yetime hami bulduk. Yetim kavramını bir Yetim Peygamber’in (s.a.s.) ümmeti olarak en iyi bizler anlayabiliriz.” dedi.

 

Deniz Feneri Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt yurt dışında yürütülen yardım faaliyetleri ile ilgili bir sunum yaptı. Birçok Afrika ülkesinde insanların ne kadar zor şartlarda yaşam savaşı verdiğini ve Deniz Feneri’nin buralara götürdüğü yardımları anlattı. Kunt, devam etmekte olan ve yeni başlayan projeler hakkında da bilgi verdi.

 

Konuşmacıların ardından Deniz Feneri Kurumsal İletişim Sosyal İnceleme Sorumlusu İlker İnanç gönüllüler ile birlikte ne gibi faaliyetler yürütülebileceği konularında bilgilendirmeler yaptı. İnanç, özellikle sosyal inceleme alanında gönüllülerin desteklerine çok fazla ihtiyaç duyulduğunu dile getirdi ve sosyal incelemenin nasıl yapıldığını anlattı.

 

Seminer sonrası Deniz Feneri gönüllülerine derneğin lojistik bölümü ve giyim mağazası tanıtıldı. Deniz Feneri Derneği’nin İnsani Yardım Lojistik Sistemi’ni ilk defa gören gönüllüler oldukça etkilendiklerini dile getirdiler. Gönüllülere, yardım faaliyetlerinin yoğunlaştığı dönemlerde kendilerinden de ne gibi destekler alınabileceği anlatıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.