Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Kara Kıta'yı 'aydınlatmaya' devam ediyor
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Kara Kıta'yı 'aydınlatmaya' devam ediyor

06-07-2015

Deniz Feneri Derneği, "Yetim İftarları" projesi kapsamında Fildişi Sahili'nde yüzlerce çocuğu aynı sofra etrafında birleştirdi.

İlgili Projeye Git
Yetim İftarları
Deniz Feneri Kara Kıta'yı 'aydınlatmaya' devam ediyor

Başkent Abidjan'ın Abobo bölgesinde verilen iftara, şehrin birçok yerinde medreselerde eğitim gören çocuklar ve yakınları katıldı. Çoğu Türkiye'deki hayırseverlerin desteğiyle eğitim alan yetimler, iftar öncesinde hazırladıkları ilahileri ve şarkıları seslendirdi.

 

İftarda AA muhabirine açıklama yapan Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, derneğin 20. Ramazanını idrak ettiğini vurgulayarak, bu sürede Türkiye ve dünyanın birçok yerinde yardıma muhtaçlara ulaştıklarını söyledi.

 

Kunt, "Dünya Yetimler Günü" olarak kabul edilen Ramazan ayının 15'inde 17 ülkede sofralar kurduklarını belirterek, "Burada 600'ün üzerinde yetimle iftar yaptık. Yarın akşam da bir o kadar yetimle bir araya geleceğiz. Çocuklarımızla aynı sofrayı paylaşmakla birlikte onlara yetim harçlığı da dağıtacağız. Belki de hayatlarında ilk defa bayram öncesi harçlık almış olacaklar. Bu yetimlerin içinde Türkiye'de hamileri bulunan 100 çocuğumuz var. Onların da bu ayki harçlıklarını kendilerine vereceğiz" dedi.

 

Yetimlerin birçoğunun hayatlarında ilk kez böyle bir sofrada olduklarını dile getiren Kunt, çocukların yüzünün gülmesinin her şeye bedel olduğunu kaydetti.

 

Kunt, davetli çocukların bir kısmının annesini de kaybettiğini aktararak, şöyle devam etti:

"Çocukların çoğu ilk kez şenlik havasında bir Ramazan günü geçirmiş oldu. Onların burada hazırladıkları tatlı eğlenceleri hep beraber takip ettik. Bu akşamı bize ve çocuklarımıza yaşatan bağışçılarımızı selamlıyorum. Hepsine teşekkür ediyorum. Yetim olmak çok farklı bir duygu. Allah Resulü yetimdi. Bir yetimle beraber olma ve ona yardımcı olmanın ahirette Hz. Peygamber s.a.s ile beraber olmak anlamına geldiğini biliyoruz. Buralara katkıda bulunanların hayırları kabul olsun. Yetimlerimiz hiç görmedikleri hamileri sayesinde buralarda yaşamlarını idame ettiriyorlar ve eğitimlerini alıyorlar."

 

Abidjan'daki Müslümanların liderlerinden Şeyh Abdülaziz Sarba ise ümmet bilinciyle yardımlarını esirgemeyen Türk halkına teşekkür etti.

 

Sarba, Türkiye Müslümanlarını kardeş ve yardımcı bildiklerini ifade ederek, "Çok büyük mutluluk duyduk. Bu iftarın yetimlere ayrılmış olması önemliydi. Burada yapılanlar iman ve İslam kardeşliğimizin pekişmesine vesile oldu" dedi.

 

Yetimler, aileleri, öğretmenleri ve bölgenin ileri gelenlerinin de katıldığı yaklaşık bin kişilik iftar sonrasında, yetim aylığı alan çocuklara harçlıkları verildi.

 

Davete gelen diğer öğrencilere de Ramazan Bayramı vesilesiyle harçlıkları dağıtıldı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.