Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Köy İftarları İle Sofralar Bereketleniyor
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Köy İftarları İle Sofralar Bereketleniyor

23-06-2016
Deniz Feneri Köy İftarları İle Sofralar Bereketleniyor

Deniz Feneri her Ramazan, “İftarda Buluşuyoruz”, “Köy İftarları” ve “Kardeş Sofraları” gibi projelerle binlerce insanı aynı sofrada bir araya getiriyor. Bu projeler vesilesiyle, her Ramazan binlerce ihtiyaç sahibi, yoksul, yetim, yaşlı ve engelli ile birlikte Deniz Feneri bağışçıları, gönüllüler ve idareciler aynı sofrada buluşarak iftarı birlikte yapıyor.

 

Deniz Feneri’nin çok ilgi çeken bir iftar buluşması ise son yıllarda geleneksel hale getirdiği “Köy İftarları”.

 

Geçtiğimiz yıllarda Bilecik Söğüt’ün ve Ereğli’nin köylerinde yürekleri şenlendiren dernek bu yıl da iftar sevincini, Söğüt’ün Tuzaklı köylüleriyle ve Bursa Orhaneli’nin Karaoğlanlar, Tepecik ve Argın köylüleriyle idrak etti.

 

Son yıllarda Söğüt’ün köylerinde yapılan iftarlar İlim Yayma Cemiyeti Söğüt Şubesi Başkanı Mustafa Işık’ın teşvikleri, gayreti ve öncülüğünde gerçekleştiriliyor. Bu yıl iftar buluşması onun kendi köyü olan Tuzaklı’daydı. İftardan hemen sonra, “Gelecek sene yine bir köyde iftar yapalım” diye tembihte bulunmayı ihmal etmedi.

 

Tuzaklı iftarı köyün tarihi camisinin yanı başında gerçekleştirildi. 150 kişi açık alanda ve ezandan dakikalar önce aynı sofrada buluşarak yüreklerinde, tarifi imkânsız güzel duygularla kardeşçe bir araya gelmenin huzurunu hissetti.

 

Deniz Feneri Köy İftarları kapsamında geçtiğimiz Cuma günü de Bursa Orhanlı’ya bağlı Karaoğlanlar Köyünde açılan sofrada komşu Argın ve Tepecik köylerinden davetlilerle birlikte toplam 300 kişi iftar yaptı.

 

Üç köyden misafirlerin buluştuğu Deniz Feneri iftarında, Orhanlı Müftü Vekili Erdal Başokur, vaiz Ümit Keser, nüfus memuru Ali Ankıt, BUSKİ çalışanı Mustafa Arpat, Karaoğlanlar Köyü muhtarı Adem Aydemir, eski muhtar Erol Asa, Argın Köyü muhtarı Ali Mıngın ve Tepecik köyü muhtarı Mustafa Tütün birlikte iftar açanlar arasındaydı.

 

İftar buluşmasında, Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube yönetim kurulu üyeleri İslam Binici ve Reşat Tuncer, Şube Koordinatörü Yusuf Baykal, İdari İşler görevlisi Ali Duman; Deniz Feneri İletişim Koordinatörü Recep Koçak, Ömer Tüccar ve Ferdi Gümüş hazır bulundu.

 

Bereketli geçen Köy İftarları, iç ferahlatan ve hafızalarda güzel hatıralar bırakan buluşmalara vesile oluyor. Programa katılan davetliler, bu eşsiz manzaranın sık sık tekrar edilmesi temennilerini dile getirerek ev sahibi Deniz Feneri’ne şükranlarını sundu.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.