Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri'nden Iraklı Türkmenlere Yardım
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri'nden Iraklı Türkmenlere Yardım

23-03-2015

Sakarya’ya sığınan Iraklı Türkmenlere Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi'nden temel ihtiyaç malzemeleri yardımı yapıldı. 

Deniz Feneri'nden Iraklı Türkmenlere Yardım

Irak’taki iç karışıklıktan kaçarak Sakarya’ya sığınan Iraklı Türkmenlere Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi gıda, temizlik malzemesi, battaniye, nevresim, çarşaf takımı ve mutfak malzemesi yardımında bulundu. Konuyla ilgili olarak Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan şu açıklamayı yaptı:

 

"Deniz Feneri Derneği yoksul ve kimsesiz insanlara dil, din, ırk, mezhep ayırımı yapmadan yardımlarını sürdürüyor.

 

Derneğimiz Zeytinburnu, Ümraniye, Ankara, İzmir, Erzurum ve Antalya’daki İnsani Yardım Lojistik Sistemi ile hızlı ve takip edilebilir bir yardım ağına sahiptir.

 

İç karışıklıklar sebebiyle Irak’tan özelikle Musul ve Kerkük’ten ülkemize sığınan binlerce Türkmen kardeşimiz var. Savaş mağduru Türkmenlerin bir kısmı da Sakarya’nın Karasu ilçesine sığınmış durumda.

 

Bu bölgede yaşamaya çalışan 45 Iraklı Türkmen aileye çift koli gıda, temizlik malzemesi, her aileye 3 adet battaniye, yine her aileye nevresim, çarşaf takımları ve mutfak malzemeleri yardımında bulunduk.

 

Yardımlar; Türkmeneli Dernekler Federasyonu, Irak Türkmenleri Kardeşlik ve Kültür Derneği, Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi organizasyonu ile dağıtıldı. Yardım dağıtımlarında Ramazan Ağabeyimiz de hazır bulundu.

 

Deniz Feneri Derneği, Sakarya Karasu ilçesine yerleşmiş ailelere ve ülkemizin diğer bölgelerindeki savaş mağduru kardeşlerimize önümüzdeki zamanlarda da yardım ulaştırmaya devam edecek.

 

Tüm bu yardım organizasyonlarımızda bizden desteğini esirgemeyen bağışçılarımıza ve gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz.”

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.