Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri'nden Suriyelilere 60 milyon liralık yardım
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri'nden Suriyelilere 60 milyon liralık yardım

24-06-2015
Deniz Feneri'nden Suriyelilere 60 milyon liralık yardım

GAZİANTEP (AA) - RIDVAN KORKULUTAŞ - Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, savaş mağduru Suriyelilere 4 yılda 60 milyon liralık yardımda bulunduklarını söyledi.Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilere yardımlarının devam ettiğini belirtti.Yardımlarının ramazan ayında yoğunlaştığını ifade eden Koçak, bir ailenin ihtiyacı olan her şeyi sığınmacılar için temin ettiklerini dile getirdi.Kendi imkanlarıyla kiraladıkları evlerde barınan Suriyelilere düzenli gıda yardımında bulunduklarını anlatan Koçak, "Bunun dışında giyim ve temizlik malzemeleri de ulaştırıyoruz" dedi.Yardımların temininde hayırseverlerden büyük destek gördüklerini aktaran Koçak, şöyle konuştu:

"Onların gönderdiği nakdi ve ayni yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Bir nevi köprü vazifesi görüyoruz. Bunun dışında Avrupa ve ABD'de Suriye kökenli yardım kuruluşları var. Bunlar da bizimle irtibata geçiyor ve gönderilen yardımları bu sayede Suriyeli ailelere teslim ediyoruz."Koçak, Türkiye'de yaşayan sığınmacılara yönelik yardımlarının düzenli olarak sürdüğünü, Suriye'deki kamplarda barınan mağdurları da ihmal etmediklerini bildirdi.Mazlum insanlara kucak açmayı sürdüreceklerini vurgulayan Koçak, "Suriye'deki iç savaşın başlangıcından bu yana yardımlarımızı artırarak sürdürdük. Savaş mağduru Suriyelilere 4 yılda 60 milyon liralık yardımda bulunduk. Bu ülkedeki iç savaşın sona ermesi ve Suriyelilerin huzur ortamına kavuşmasını temenni ediyoruz" dedi.Yardımlarının sadece Suriyelilerle sınırlı kalmadığına dikkati çeken Koçak, son 2 yılda Arakan, Çad ve Somali'deki mülteci kamplarına 211 su kuyusu açtıklarını dile getirdi.Koçak, ramazanda sığınmacıların barındığı kamplarda iftar sofraları da kurduklarını sözlerine ekledi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.