Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri Ramazanda 50 Bin Aileyi Sevindirecek
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri Ramazanda 50 Bin Aileyi Sevindirecek

24-06-2015
İlgili Projeye Git
Ramazan 2016
Deniz Feneri Ramazanda  50 Bin Aileyi Sevindirecek

Dernek 20. Ramazan yılında yurt içinde 40 Bin, yurt dışında 10 bin olmak üzere 50 bin ihtiyaç sahibi aileye kumanya yardımı yapıyor.


İlk etapta, ülkemize sığınmış olan savaş mağduru 10 bin Suriyeli aileye de gıda yardımları ulaştırılacak.
Dünya’nın 20 ülkesinde de 10 bin aileye gıda desteği sağlanacak ve iftar sofraları kurulacak.


Küçük bir iyilik hikâyesi ile bir Ramazan günü başlayan Deniz Feneri’nin iyilik yolculuğu 20. yılında.
Deniz Feneri, 20 yıllık iyilik yolculuğunda Türkiye’de ve yurtdışında üç milyondan (3.000.000) fazla kişiye yardım etti.Dünyanın 60 ülkesinde Afrika’da, Asya’ya, Uzak Doğu’da, Balkanlar’da, iç savaşın yaşandığı ve esaret altındaki ülkelerde, mazlum coğrafyalarda nakit, gıda, barınma, eğitim ve sağlık alanlarında yardım çalışmaları yaptı, kalıcı projelere imza attı.
Deniz Feneri, insanlığın en temel sorunu olan “bir kap yemek” için hayata geçirdiği projeleriyle ihtiyacı tespit edilen ailelere bu Ramazan’da ve tüm zamanlarda yardım elini uzatıyor.


Türkiye’de bulunan Genel Merkez, İstanbul Şube, Ankara Şube, Ege Temsilcilik, Doğu Anadolu Temsilcilik, Antalya, Şanlıurfa, Afyonkarahisar, Sivas ve Kastamonu Temsilcilikleri aracılığıyla binlerce yoksul, kimsesiz, aç ve ihtiyaç sahibi insan iyiliğin en naif haliyle kucaklanıyor.  
Ramazan’ın 1. Günü tüm şube ve temsilcilikler aracılığıyla binlerce bağışçı ve gönüllü desteğiyle yurt içinde ve yurt dışında uygulanacak olan çeşitli projeler ile yoksul ve kederli yüzler yerini tebessümlere bırakacak.
20. Ramazan’da 50 bin aileye 150 bin takım gıda, kahvaltı ve temizlik kolisi koli yardımı yapılcak.


İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Şanlıurfa başta olmak üzere çok sayıda ilde yetim/yoksul iftarları organize edilecek.
Yoksul, kimsesiz, yetim, öksüz ve hastalara Ramazan bereketi ve huzuru yaşatan dernek hayırsever kişilere bu yıl “PAYLAŞIN BEREKETLENSİN” çağrısında bulunuyor.Deniz Feneri Derneği Ramazan Projelerinden Başlıklar;


Bir Kumanya da Sen Bağışla
Yoksullar da iftar ve sahur sofraları kurabilsinler diye, içinde kuru gıda ve kahvaltılık bulunan koliler 5 kişilik ailenin 1 aylık ihtiyacını karşılayacak.


Bayramlık
Bayramda yoksul çocuklar ve yetimler, arkadaşları gibi yepyeni kıyafetler giymenin sevincini yaşayacak.


Yetim ve Öksüzlere Bayram Harçlığı
Bayramda öksüz ve yetim çocuklar, hayırseverler aracılığıyla verilecek olan bayram harçlığı ile gülümseyecek.


İftarda Buluşuyoruz
20 ülkede kurulacak iftar sofralarına oturanlar, kardeşliğin ve inancın en güzel ikliminde oruçlarını hayırseverlerin ikramlarıyla açacaklar.
Bu yıl Bosna, Kosova, Makedonya, Filistin, Patani, Arakan, Kenya, Somali, Fildişi, Sri Lanka, Moro, Arnavutluk, Bulgaristan, Kazakistan, Zimbabve, Irak, Suriye, Etiyopya, Lübnan ve Yemen’de iftar sofraları kurulacak ve yardım çalışmaları yapılacak.  

Yetim Sofraları
Ülkemizde çeşitli illerdeki yetim çocuklarımız ve aileleri bir sofra etrafında bir araya gelerek iftar sevincini birlikte yaşayacak.

 

İFTAR TAKVİMİ

22 Haziran 2015 Pazartesi     Yoksul Ailelerimizle İftar    Esenler Kültür Merkezi
22 Haziran 2015 Pazartesi    Hayırsever Kişilerle İftar    Deniz Feneri Genel Merkez
23 Haziran 2015 Salı     Yoksul Ailelerimizle İftar     Esenler Kültür Merkezi
24 Haziran 2015 Çarşamba     Yoksul Ailelerimizle İftar    Esenler Kültür Merkezi
26 Haziran 2015 Cuma     Yoksul Ailelerimizle İftar    Esenler Kültür Merkezi
27 Haziran 2015 Cumartesi     Yoksul Ailelerimizle İftar    Esenler Kültür Merkezi
01 Temmuz 2015 Çarşamba     Basın Mensuplarıyla İftar    Deniz Feneri Genel Merkez
02 Temmuz 2015 Perşembe     Yetimlerimizle İftar        Deniz Feneri Genel Merkez

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.