Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri, Türkmenlere Prefabrik Sınıflar Gönderdi
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri, Türkmenlere Prefabrik Sınıflar Gönderdi

10-10-2015

Deniz Feneri Derneği, Suriye’nin Lazkiye kentine bağlı Bayırbucak Türkmen bölgesinde yaşayan Türkmen çocuklara 300 öğrenci kapasiteli konteyner sınıflar gönderdi.

Deniz Feneri, Türkmenlere Prefabrik Sınıflar Gönderdi

Suriye’de yaşanan iç savaşın eğitim sistemini de çökerttiğini, özellikle sınıra yakın bölgede yer alan Türkmen çocukların eğitimlerinde büyük aksamalar meydana geldiğini belirten Deniz Feneri Derneği Afet Koordinasyon Sorumlusu Doğan Selçuk, bölgedeki Türkmenlerden gelen talep üzerine prefabrik sınıfları hazırladıklarını söyledi.

 

300 öğrenci kapasiteli 18 prefabrik sınıfı Lazkiye kırsalında kurup öğrencilerin hizmetine sunacaklarını belirten Doğan Selçuk, "Suriye’de yaşanan savaştan dolayı eğitim sistemi de maalesef sağlıklı işlemiyor. Mevcut okulların zarar görmesi sonucunda okulların yetersizliği Suriye’nin geleceğine maalesef engel oluyor. Bu kapsamda Deniz Feneri Derneği olarak, Suriye’deki Türkmen kardeşlerimizin çocuklarına konteyner gönderiyoruz. Bunlar Lazkiye bölgesindeki Türkmen kardeşlerimize gönderiliyor. Orada okul olarak kullanılacak. Suriye’nin geleceği için Türkiye de destek olmaya devam ediyor. 18 konteynırımız var, yaklaşık 300 öğrenci bu konteynırlardan faydalanacak" dedi.

 

Gönderilen konteynırların saldırılardan zarar görmemesi amacıyla Türkiye sınırına çok yakın bölgeye kurulacağını belirten Selçuk, "Lazkiye kırsalına kuracağız, mümkün olduğunca çatışmalardan uzak bölgelere, Türkiye sınırına yakın bölgelere kurmayı düşünüyoruz, tabi oraya gidince daha kapsamlı araştırma yapacağız. Daha önce konteynır, temizlik malzemeleri, insani yardım malzemeleri dağıtımlarımız oldu, önce İdlip, Atme taraflarına bu konteynırlardan gönderdik. Şimdi onlar orada okul olarak hizmet veriyor. Daha önce o bölgeye 45 konteynır sevkiyatı yaptık, Halep civarında 25 konteynırımız hizmet veriyor. Kilis’te şu anda 110 adet konteynırdan oluşan bir kentimiz var, Suriye’den gelebilecek olası göç akımlarına karşı orayı hazır tutuyoruz" dedi.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.