Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri ve Önder Arasında İyilik Okulu Protokolü İmzalandı
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri ve Önder Arasında İyilik Okulu Protokolü İmzalandı

19-10-2016

Deniz Feneri Derneği tarafından 2 yıldır sürdürülen İyilik Okulu projesine ÖNDER İmam-Hatip Okulları Mezunları Ve Mensupları Derneğinden destek geldi.

Deniz Feneri ve Önder Arasında İyilik Okulu Protokolü İmzalandı

Okullarda iyiliği yayma projesi olarak 2 yıldır sürdürülen proje, 2016-2017 eğitim öğretim yılında ÖNDER’in destekleri ile İmam Hatip okullarında devam ettirilecek.

 

İyilik Okulu Projesi, geleceğimizin teminatı çocuklarımızda iyilik, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma bilinci oluşturma hedefini taşıyor. Proje, sorumluluk bilincine sahip çevresindeki, ülkesindeki ve dünyadaki ihtiyaç sahiplerine duyarlı bir toplum oluşturmayı amaçlıyor.

 

2014 yılında başlayan proje ile iki yılda, İstanbul’daki 70 okulda 16 bin öğrenciye iyilik ve yardımlaşma konusunda sunum yapıldı. Bu kapsamda okullar tarafından her okulun kendi ismi ile Afrika ülkelerinde ve Bangladeş’te 19 su kuyusu açıldı.

 

2016-2017 Eğitim Öğretim yılında ÖNDER’in desteği ile İmam Hatip Okullarında yapılacak olan proje için Deniz Feneri Derneği ve ÖNDER İmam-Hatip Okulları Mezunları Ve Mensupları arasında bir protokol imzalandı.

 

ÖNDER adına Genel Sekreter Yardımcısı Fatma Özcan Taş ve Deniz Feneri Derneği adına İletişim Koordinatörü Recep Koçak protokole imza attılar. ÖNDER genel merkezinde yapılan protokolde ÖNDER Teşkilatlanma Koordinatörü Mehmet Ali Kılıç'ta hazır bulundu. Konu ile ilgili açıklama yapan Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak,  bu protokol ile ÖNDER’in eğitimdeki tecrübeleri ve vereceği destek sayesinde geçmiş yıllarda projenin yürütüldüğü okul ve uygulanan iyilik projesi sayısının ciddi anlamda artmasını öngördüklerini aktardı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.