Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri’nde Kurban Mevsimi Adak Kesimleriyle Hiç Bitmiyor
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri’nde Kurban Mevsimi Adak Kesimleriyle Hiç Bitmiyor

02-04-2015

Deniz Feneri Derneği yurtiçinde ve yurtdışında ihtiyaç sahibi ailelere yıl boyunca adak, akika ve şükür kurbanlarının etlerini ulaştırıyor.

Deniz Feneri’nde Kurban Mevsimi Adak Kesimleriyle Hiç Bitmiyor

Bu hafta; Fildişi Sahili’inde Tomasse, Assadje, Derrier Wafou, Koumassi, Nzanoua Ndouci ve Samaka Ecole’de kesilen adak kurbanların etleri 550 haneye dağıtıldı.
Sri Lanka’da ise Madambe, Oddamavadi, Puttalam, Jaffna, Eravur’da kesilen adaklar 2.420 ihtiyaç sahibi, dul ve Kur’an Kurslarında hafızlık yapan yetim çocuğa ulaştırıldı.

Deniz Feneri Derneği Uluslararası İlişkiler Sorumlusu Yavuz İnan konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;
“Derneğimiz adak, akika ve şükür kurbanlarını yıl boyunca yurtiçinde ve yurtdışında keserek binlerce yoksula yıl boyunca kurban sevinci yaşatıyor.


2014 yılında Bangladeş, Çad, Fildişi Sahili, Kenya, Kırgızistan, Moğolistan, Nijer, Pakistan, Somali, Sri Lanka, Türkiye, Suriye, Uganda ve Yemen’de toplam 14 ülkede kestiğimiz adak kurbanları ile 12.420 ailenin evine et ulaştırdık.


Geçen hafta Sri Lanka ve Fildişi Sahili’nde fakirliğin en yüksek olduğu bölgelerde adaklarımızı kestik. Bu hafta ise Bangladeş’te Arakanlı mülteciler için adak kesimi hazırlığı içerisindeyiz.


Bildiğiniz gibi Güneydoğu Asya ülkesi olan Myanmar’ın Arakan bölgesinde yaşayan Müslümanlar etnik temizlik saldırılarına maruz kaldığı için bir kısmı Bangladeş’e sığındı. 1978 yılından beri Birmanya Budist cuntası altında insan hakları ihlallerinden muzdarip olan 500 bin Arakanlı Müslüman Bangladeş’in Cox Bazaar bölgesindeki kamplarda oldukça zor şartlar altında yaşam mücadelesi veriyor. Deniz Feneri Derneği Arakanlı mülteciler için bu bölgeye insani yardım ulaştırmanın yanı sıra su kuyuları, mescit ve medreseler açıyor. Şimdi hayırsever halkımızın adak, akika ve şükür kurbanlarını burada keseceğiz ve aylarca et yüzü görmeyen Arakanlı Müslümanlara dağıtacağız. Derneğimizin yurtdışı adak kurbanı bedeli 290 TL. Adaklar, İslami kurallara göre kesiliyor. Hayırsever halkımızın sadece kurban döneminde değil yıl boyunca et yiyemeyen mülteci konumundaki Müslümanlar için yardımlarını sürdüreceğine inanıyorum. Şimdiden tüm bağışlarımıza teşekkür ediyoruz.”

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.