Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Feneri’nden Gazze için 1 tır dolusu insani yardım…
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Deniz Feneri’nden Gazze için 1 tır dolusu insani yardım…

03-09-2016

Türkiye'den Gazze'ye gidecek gemiye 25 ton gıda yardımı….

Deniz Feneri’nden Gazze için 1 tır dolusu insani yardım…

AFAD Organizasyonunda Türkiye genelindeki STK’ların katılımıyla   hazırlanan insani yardım ECLİPS adlı gemiyle mersin limanı’ndan Gazze’ye Limanına hareket edecek.

 

Türkiye ile İsrail'in belli konularda anlaşmasıyla birlikte hız kazanan, mazlum Filistin halkına yardıma bir yenisi eklendi.

 

Türkiye'den Gazze'ye gidecek gemi AFAD koordinasyonuyla iki günlük yolculuğun ardından Aşdod Limanı'na varacak.

 

Deniz Feneri Derneği, İsrail ablukası altındaki Gazze’de yıllardır gözyaşı ve acı içinde kurban bayramına girmeye hazırlanan kardeşlerimize 1 tır dolusu gıda gönderiyor.

Dernek, zor duruma düşen Gazzeliler için hazırladığı gıda maddelerinden oluşan yardım kolileri hazırladı.

 

Yüzyılın İyilik Hareketi kendisine gelen talep sonrası derhal harekete geçerek 1 tır dolusu gıda malzemesini Gazzeli kardeşlerimiz için yola çıkarıyor.

 

Yardımların bayram öncesi Gazze'ye ulaştırılması hedefleniyor. İnsani yardım gemisinin içinde İsrail saldırılarında engelli durumuna düşen Filistinliler için 50 adet tekerlekli sandalye başta olmak üzere 25 ton gıda maddesi bulunuyor.

 

Ayrıca gönderilen yardımlarda Kurban Bayramı öncesi çocuklar da unutulmadı. AFAD öncülüğündeki STK’ların hazırladığı sağlık ve eğitim setlerinin yanında Gazzeli çocuklar için hazırlanan 10 bin oyuncak bayram öncesi Filistin’li çocukların yüzü güldürecek…

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.