Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Deniz Fenerinden Nijer'e Sağlık Yardımı.
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Deniz Fenerinden Nijer'e Sağlık Yardımı.

26-01-2016

Nijer Gazoby’de bulunan Kadın Doğum Hastanesi için tedarik edilen malzemelerin teslimi yapıldı.

Deniz Fenerinden Nijer'e Sağlık Yardımı.

Deniz Feneri Derneği, 18yıldır “İşimiz Sadece İyilik” anlayışıyla dil, din, ırk, renk, mezhep ayırımı yapmadan yurtiçinde ve yurtdışında yoksul, kimsesiz, naçar, dul ve yetimlere merhametin ve iyiliğin elleriyle uzandı ve uzanmaya devam ediyor.
Deniz Feneri Derneği Nijer Gazoby’de bulunan Kadın Doğum Hastanesi için tedarik edilen malzemelerin teslimi için Nijer'deydi.Nijer Gazobyde bulunan kadın doğum hastanesi, ülkenin bu alanda tek hastanesi. Her gün yüzlerce kadın hastane kapısında sıra bekliyor. Maalesef sırası gelmeden bazı kadınlar hastane bahçesinde çok kötü şartlarda doğum yapmak zorunda kalıyor, bazı kadınlar da, çocuğuyla birlikte hayatını kaybediyor.


Gazoby'de bulunan hastane 17 milyon nüfuslu Nijer'in tek kadın doğum hastanesi. İmkânları kısıtlı olan hastanede günde 15 ile 20 arasında ameliyat gerçekleştirilebiliyor. 100'lerce kadın ise doğum için hastanenin çevresinde sıra bekliyor. Ameliyat şansı bulabilen hastalar 4 kişilik odalarda yeri geliyor 10 kişi kalıyor. Hastalar imkânsızlıklar nedeniyle yerlerde yatıyorlar. Mevcut olan hastane malzemeleri ilkel ve hijyenik değil.Hastane yetkililerinden gelen yardım talebi üzerine harekete geçen Deniz Feneri Derneği kısa sürede ihtiyaç duyulan tıbbi malzemeleri temin etti.Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Başkanı Av.Mevlüt Koca ve Yönetim Kurulu Üyesi Dr.Semih Dinçer hastane için tedarik edilen malzemelerin teslimi için geçtiğimiz günlerde Nijer'deydi.2 adet ameliyat masası, 3 adet elektronik doğum masası, ameliyathane için ışık teçhizatı, 4 adet hidrolik sedye, 2 adet muayene masası, 40 adet acil yardım seti, 3 adet cerrahi aspiratör, 4 adet pansuman aracının kurulumu yapılarak Gazoby Kadın Doğum ve Yenidoğan Hastanesi yetkililerine teslim edildi.Nijer, Çad, Mali, Burkina Faso, Etiyopya gibi ülkelerde ortalama 40 bin insana bir doktor düşerken, milyonlarca insan hayatlarında hiç doktor görmeden yaşıyor ve ölüyor.
Hastanenin bakım ve onarım çalışmaları 2014 yılında Deniz Feneri Derneği tarafından yapılmıştı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.