Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Depremle Yıkılan Nepal Dünyanın Yardımını Bekliyor
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Depremle Yıkılan Nepal Dünyanın Yardımını Bekliyor

27-04-2015

Nepal'de cumartesi günü meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde binlerce kişi hayatını kaybetti.

Depremle Yıkılan Nepal Dünyanın Yardımını Bekliyor

online_bagis

Nepal'de Cumartesi günü meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremde binlerce kişi hayatını kaybetti.

 

Nepalli yetkililer, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının Nepal'de 5 bini geçtiği bildirdi. Yetkililer, Hindistan'da 61 ve Tibet'te 20 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

 

Başkenti Katmandu'nun 80 kilometre kuzeydoğusundaki Lamjung'da Cumartesi günü yerel saatle 11.56'da meydana gelen 7,8 büyüklüğündeki depremin ardından orta büyüklükte çok sayıda artçı sarsıntı kaydedildi.

 

Depremin merkez üssüne yakın yerleşim birimlerine giden yolların heyelan ve çatlaklar yüzünden kapandığı, bu nedenle buralara ulaşım sağlanamadığı aktarıldı. Bu yerleşim birimlerine ulaşılmasıyla ölü sayısının daha da artmasından endişe ediliyor.

 

nepal sms bağışı 7,8 büyüklüğündeki deprem, ülkede 1934 yılında meydana gelen ve 10 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği 8,1 büyüklüğündeki depremin ardından kaydedilen en şiddetli sarsıntı oldu. AA

 

Nepal’de yaşanan deprem sebebiyle Deniz Feneri Derneği Uluslararası İlişkiler Birimi görevlileri bölge ile irtibata geçti. İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği’nin bölgedeki yetkilileri ve ortaklık yaptığımız kuruluşlar aracılığında yardım kampanyamız başladı.

 

Afet sonrası insani yardım amaçlı araştırmalarımız sonrasında, hamiyetperver halkımızdan Nepalli mağdurlar için gelecek yardımlar deprem mağduru bölge halkına ulaştırılacaktır.

 

Dünyanın 60 ülkesine yardım ulaştıran Deniz Feneri Derneği Nepal halkının yaralarının sarılması için de harekete geçmiş bulunuyor.

 

Yardımlarınız için; 444 55 60

Tüm operatörlerden 5560’a boş mesaj gönderebilirsiniz.

 

Kolay Bağış Ekranlı Bankalar (Hesap numarası gerektirmez)

Ziraat Bankası - Halkbank - Vakıfbank - Türkiye Finans Katılım Bankası  

Kuveyt Türk Katılım Bankası - Albaraka Türk Katılım Bankası   

 

Diğer Bankalar

Garanti Bankası: (TL) TR17 0006 2000 0620 0000 0099 99

Yapı Kredi: (TL) TR52 0006 7010 0000 0001 0099 99

Akbank: (TL) TR27 0004 6001 5288 8000 0099 99

TC. İş Bankası: (TL) TR89 0006 4000 0011 0620 0099 91  

 

İnternet Bankacılığı

Bankanızın internet şubesindeki “Bağış” başlığı altından

Deniz Feneri Derneği’ni seçerek bağış yapabilirsiniz. Bağışınızı yaptıktan sonra “açıklama” kısmına “Nepal” notunu düşmeniz yeterlidir.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.