Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Erzurum’da iyilik gönüllüleriyle buluştuk
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Erzurum’da iyilik gönüllüleriyle buluştuk

09-05-2017

Deniz Feneri Derneğinin “Gönüllüyüm Gönüllüsün Gönüllüyüz” projesi kapsamında organize ettiği eğitim programlarının birisi de Erzurum’da gerçekleştirildi.

Erzurum’da iyilik gönüllüleriyle buluştuk
 
Deniz Feneri Derneğinin “Gönüllüyüm Gönüllüsün Gönüllüyüz” projesi kapsamında organize ettiği eğitim programlarının birisi de Erzurum’da gerçekleştirildi.
 
 
Programın açılışında selamlama konuşmasını Deniz Feneri Derneği Doğu Anadolu Bölgesi Temsilcisi Ömer Sait Aksoy yaptı. Aksoy, bölge temsilciliğine bağlı 15 ilde gerçekleştirdikleri yardım çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.
 
 
Daha sonra, Deniz Feneri Derneği Gönüllü İlişkileri Sorumlusu Abdullah Cemil Üzer’in takdimiyle Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak söz alarak derneğin kuruluş hikayesini anlattı ve gönüllülerin Deniz Fenerinde hangi alanlarda ne tür destekler verebileceğini izah etti.
 
 
Koçak davetli grubuna yaptığı konuşmada şu mesajları verdi: “Deniz Feneri iyilik hareketinin yola çıktığı 1996 yılına göre Türkiye 3-4 kat zenginleşti. Ama her dönemde gönüllü kuruluşlarımızın ilgi, alaka ve desteğine muhtaç ailelerimiz bulunacaktır. Devlet son yıllarda yaptığı düzenlemelerle ihtiyaç sahiplerine yeni yeni imkanlar sağlıyor, ciddi destekler veriyor. Bununla beraber insani yardım kuruluşlarına ihtiyaç her daim devam edecektir. Öte yandan yurt dışı projeleri ile dünyanın mazlum ve mağdurlarına ulaşmayı sürdürüyoruz. Bütün bu faaliyetleri yaparken daha fazla gönüllü desteğine ihtiyacımız var. ”
 
 
İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ise “Bir Yardım Kuruluşunda Gönüllü Olmak” konulu konuşmasında çok önemli hatırlatmalarda bulundu.
 
 
Yaman, konuşmasında hayatın içinden etkileyici kesitler sundu, çarpıcı hikayeler paylaştı. Yaman, “İyiliğin de afetleri vardır. İyilerin zayıf noktalarını, hangi durumlarda hata yapabileceklerini, istismar edilebileceklerini bilmeden yola çıkarsanız çabuk yorulursunuz, üzülürsünüz. Önemli olan uzun mesafeli iyilik koşusuna hazırlıklı olmak ve pes etmeyip bir ömür boyu iyiliklerin içinde kalmaya devam etmektir. Evlerini ziyarete gideceğiniz ihtiyaç sahibi ailelere dair önceden hazırlıklı olmanız onlara sağlayacağınız faydayı artıracaktır. Onların gerçeklerini bilerek yaşadıkları mekanlara gitmeniz yaşamanız muhtemel hayal kırıklıklarını önleyecek, onlarla doğru iletişim kurmanızı yardımcı olacaktır.” dedi.
 
 
Anne babalara da önemli hatırlatmalarda bulunan Yaman, çocuklarla vakit ayırmayı, onlarla iletişimde hep samimi olmayı ve etkili bir dinleyici olmayı tavsiye etti.
 
 
Sonunda katılımcılarına sertifika verilen gönüllü eğitimi programına çoğunluğu üniversite öğrencisi çok sayıda gönüllü ve gönüllü adayı katıldı.
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.