Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Eyüp İmam Hatip Öğrencisi Kızlardan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Eyüp İmam Hatip Öğrencisi Kızlardan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

19-12-2015
İlgili Projeye Git
Suriye Ekmek
Eyüp İmam Hatip Öğrencisi Kızlardan Bayırbucak Türkmenlerine Yardım

Eyüp Belediyesi, Deniz Feneri Derneği ve Eyüp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin işbirliğiyle Bayırbucak Türkmenleri için hazırlanan bir kamyon gıda, giyecek ve nakit yardımı, Suriye sınırına doğru yola çıktı.

 

Suriye’deki iç savaş nedeniyle zor günler geçiren Bayırbucak Türkmenlerine Türkiye’nin çeşitli yerlerinden yardımlar gelmeye devam ediyor. Eyüp Belediyesi, Deniz Feneri Derneği ve Eyüp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin işbirliğiyle bir hafta önce Bayırbucak Türkmenleri için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya sonucunda 'Ayni Yardım’ olarak toplanan 600 koli gıda, giyim, temizlik malzemeleri, ilaç, battaniye ve ayakkabı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi bahçesinde İmam Hatipli kız öğrenciler tarafından kamyona yüklendi. Okul bahçesinde düzenlenen törene, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, Deniz Feneri Derneği Genel Müdürü Ali Karayılan ve öğrenciler katıldı. Tören sonrası öğrencilerin arasında toplanan nakit yardımlar makbuz karşılığı Deniz Feneri Derneği yetkililerine teslim edildi. Yapılan dualar sonrası hazırlanan yardım kamyonu Bayırbucak Türkmenlerine ulaştırılmak üzere Suriye sınırına doğru yola çıkarıldı.

 

"ÖĞRENCİLERİMİZ ENSAR OLMA DUYGUSUNU HİSSETTİLER"

 

Törende konuşma yapan Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, "Öğrenci kardeşlerimiz İmam Hatip’li öğrencilerin nasıl davranmasına yönelik güzel bir örnek davranışa imza attılar. Hem de kızlar zayıftır genel algısını bir parça olsun yıktılar. Kadınlarımız zayıf değildir, kadınlarımız her zaman güçlüdür. Bunlar sembolik çalışmalar, genel yardımlar içerisinde bir kamyon yardım çok küçük bir yardım ama işin manası, anlamı çok büyük. Öğrenci kardeşlerimiz minik yürekleriyle, minik heyecanlarıyla çok büyük işler yaptılar ve tamamen gönüllü olarak çalıştılar. Çocuklarımıza gerçek manada yardımlaşma ve ensar olma duygusunu hissettiler ve yaşadılar. Umarım bu çalışma bereketli sonuçlar doğuracaktır. Bu çalışma her yüreğe ve gönle ensar olma özelliğini iletecektir" dedi.

 

"EYÜP’TEKİ SURİYELİLERE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUZ"

 

Suriye’deki iç savaştan kaçıp İstabul’a gelen muhacir kardeşlerimize yardımcı olduklarını dile getiren Başkan Aydın, "İlçemizdeki Suriyeli muhacir kardeşlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Gerek sıcak yemekler olsun, gerek kumanyalar olsun, gerek yakacakları olsun ve diğer alanlarda olmak üzere elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışıyoruz. Bizler de onlara ensar olmaya çalışıyoruz. Bu kampanyaya biz de bir miktar katkıda bulunduk. Bizler de kendi içimizde ve derneklerle ayrı bir çalışma yapacağız" diye konuştu.

 

"BAYIRBUCAK’TAKİ KARDEŞLERİMİZİN YARDIMLARA İHTİYACI VAR"

 

Eyüp Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aslı Nur, "Hepimizin bildiği gibi Bayırbucak’ta yaşayan kardeşlerimiz çok zor durumdalar ve zaruri ihtiyaçları var. Bizler de elimizden geldiği kadarıyla yardım toplamaya çalıştık. Bizler öncelikle tepkiler nasıl olacak diye korktuk. Daha sonra şükürler olsun ki Eyüp esnafı olsun diğer insanlar olsun gezdiğimiz her yerde bizim bu düşüncemizi çok güzel karşıladılar. Bizim beklemediğimiz şekilde yardım geldi. Yaklaşık 600 kolilik bir yardım topladık. Biz bir daha böyle bir şey olmasını istemeyiz ama zor durumda olana her zaman yardım etmek isteriz" şeklinde konuştu.

 

Ayşenur Kargı ise, "Biz bu çalışmayı yapmaya başladığımız zaman bu işin bu boyuta geleceğini hiç tahmin etmemiştik. Sınıflara girdiğimiz zaman bile arkadaşlarımız ilgilenmedi sandık ama neredeyse 600’e yakın kolilik yardım topladık. Herkes bu yardıma emek harcayarak ve içlerinden gelerek gönderdiler. Gelen yardımlarda yiyecekten kıyafete kadar her şey vardı. Biz bu kadar olacağını tahmin etmemiştik" ifadelerini kullandı.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.