Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas!
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas!

07-09-2016

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, ahaber'de katıldığı programda FETÖ'nün Deniz Feneri Derneği'ne kumpas kurmasının sebebini açıkladı.

FETÖ'den Deniz Feneri'ne kumpas!

Kızılay Başkanı Kınık, FETÖ'nün topladığı himmet paralarıyla yurt dışında ticaret yaptığını ve lüks oteller inşa ettiğini belirtti."RAKİP DERNEKLERE KUMPAS KURULDU"

'Her alanı kapadığı gibi bu yapı, yani kamu alanını askeriyeyi, yargıyı ticari hayatı kapadığı gibi, insani yardım alanını da dizayn etmeye çalıştı. Bununla ilgili benzer operasyonlar insani yardım sektöründe de yaşandı. Bununla ilgili iki örnek; birincisi Deniz Feneri Operasyonu'dur, ikincisi İHH üzerine yapılan operasyondur. Algı operasyonudur büyük oranda çünkü iki büyük, iki önemli aktördü."DENİZ FENERİ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYORDU"

Bu yapının insani yardımın sosyal dönüştürücülüğünü hissettiği süreçler, hatırlayın Kanal 7'de bir Deniz Feneri programı ile başlayan ve çığ gibi büyüyen bir insani yardım organizasyonu, daha sonra dernekleşen ve toplumun çok farklı kesimlerinde özellikle bu çok önemliydi onlar için. Çünkü insani yardım dediğinizde dini inançlara dayalı sosyal sosyal kimliklerin ötesinde bağ kurabildiğiniz bir içtimai hayat karşınıza serildi.'"HİMMETLERLE TİCARET YAPTILAR"

'Çok benzeyen bir modelle Samanyolu TV'de aynı kopya formatta bir program ve o programın oluşturduğu bir dernek faaliyete geçti. Tabi oradaki iletişim imkanlarının ve insani yardım sektörü dışındaki alanlardaki gücün bu sektör için kullanılması, Kimse yok mu Derneği aracılığı ile. Burada her şey havuzdaydı, bir okulun açılması için yaptığınız destek ile bir insani yardım kuruluşuna yapacağınız zekat parası da, ticari faaliyetlerden elde edilen gelir de her şey bir yere akıyordu. Bu süreç istismar edildi.''Çok somut bilgiler var, diyelim ki Kenya'da 7 yıldızlı otellerin olduğu, Mayorka'dan insanların özel uçakları ile gelip kumar oynadığı bir yere hastane açtılar ve bu hastaneyi bir yardım paraları ile açtılar. Bu hastane orada aslında bir ticari faaliyet yürütüyordu. 'Afrika'da bir hastane' açıyorsunuz. Aslında Hint Okyanusu kenarında turistik bir bölge ve ticari amaçlı açılan bir yer. Buna benzeyen yani, insani yardımın ticari maksatla kullanıldığına biz çok şahit olduk. Bu insani alanın diğer aktörlerinin alanının dışına itilmesi ile alakalı. Mesela Deniz Feneri Derneği ile ilgili yapılan, aslında Sayın Cumhurbaşkanımıza ulaşmak amacı ile başlatılan tamamen bir tezvirat neticesinde bir operasyon gördük.'

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.