EN TR
Dil Seçiniz
Hızlı Bağış
Proje Bağışı
Hızlı Bağış
TL
Bağış Kutusu
 
Seçim yapılmadı...
Bağış Kutusu
Seçim yapılmadı
AnasayfaHaberlerGönüllüyüm, Gönüllüsün, Gönüllüyüz programı İzmir’de yapıldı
Paylaş!
06-03-2017
Gönüllüyüm, Gönüllüsün, Gönüllüyüz programı İzmir’de yapıldı

Gönüllüyüm, Gönüllüsün, Gönüllüyüz programı İzmir’de yapıldı

 
Deniz Feneri Derneğinin “Gönüllüyüm, Gönüllüsün, Gönüllüyüz” projesi kapsamında organize ettiği eğitim programlarının dördüncüsü İzmir’de gerçekleştirildi.
 
Programın açılış konuşmasını Deniz Feneri Ege Bölge Temsilcisi Harun Ece yaptı. Ece, derneğin ege illerinde yaptığı yardım faaliyetleri konusunda bilgi verdi.
 
 
Daha sonra Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak, derneğin kuruluş hikayesini anlattı ve gönüllülerin Deniz Fenerinde hangi alanlarda ne tür destekler verebileceğini izah etti. Koçak davetli grubuna, “İyiliklerin yaygınlaştırılması için gönüllü desteğine her daim ihtiyacımız var. Sizler de bir Afrika ülkesine Deniz Feneri ya da başka bir sivil toplum kuruluşu aracılığıyla ve gönüllü olarak gidip ihtiyaç sahiplerinin yüreğine dokunmaya niyet edin, hedefleriniz arasına koyun. Gün olur, dualarınızın gerçekleştiğini görürsünüz” dedi.
 
 
İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ömer Miraç Yaman ise “Hassas Ailelerle Çalışmada Karşılaşılan Zorluklar ve Çözüm Yolları”, “Yardım Çalışmalarında Kritik Noktalar” ve “Bir Yardım Kuruluşunda Gönüllü Olmak” konulu konuşmasını yaptı.
 
Yaman, konuşmasında hayatın içinden etkileyici kesitler ve çarpıcı hikayeler de anlattı.
 
 
Programın sonunda katılımcılarına sertifika verilen gönüllü eğitimi programına çok sayıda gönüllü ve gönüllü adayı katıldı.
Deniz Feneri Derneği, Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına çalışan ve izin almadan yardım toplayabilen dernektir.