Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI

19-04-2016

Ankara Mamak'ta Halk Evleri’ne bağlı bir grup kadın geçtiğimiz gün (17 Nisan) Deniz Feneri Derneği’nin “Türkmen Kardeşlerimize Yardım” adı altında açtığı kermese alçakça saldırıda bulundu.

HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI

Derneğin standını basan Halkevi mensubu bir grup “Tecavüzcülerin, cihatçı katillerin destekçilerini mahallemizde istemiyoruz” diyerek Deniz Feneri gönüllülerinin mahallerinden gitmelerini istedi.

Saldırıyı yapan Halkevi militanları 2009 yılında Artvin Şavşat’a yardım götüren aracımıza saldıranlarla aynı zihniyete mensup kişilerdi. Halkevci militanların eski kafada oldukları, değişmeye niyetli olmadıkları anlaşılıyordu. Halkın değerlerinden habersiz halkevciler hedefe yine iyiliği koymuşlardı.

2009 yılında Artvin Şavşat’ta meydana gelen ve 12 ailenin zarar gördüğü sel felaketi nedeniyle bölgeye yardım götüren Deniz Feneri Derneği yardım dağıtım aracı, çirkin bir saldırıya uğramıştı.

İçlerinde Halkevleri yetkilisinin de bulunduğu saldırganlar, yardım görevlilerimizi ölümle tehdit edip, hakaret içerikli çirkin sözler sarf etmiş; yardım aracımızın üzerine sprey boyalarla hakaret içeren sözler yazmışlardı. Olay sırasında araç şoförümüz saldırganlardan kurtulup kaymakamlığa sığınmıştı.

Bunun üzerine Deniz Feneri kurumsal kimliğine ve çalışanlarına sözlü ve fiili saldırıda bulunun saldırganlar hakkında tehdit, hakaret ve mala zarar vermekten ötürü suç duyurusunda bulunarak hukuki süreç başlatmıştık.

Saldırganlarla ilgili ceza davası sonuçlanmış ve davayı gören Şavşat Asliye Ceza Mahkemesi, saldırıda bulunanlara 6 ay hapis ve adli para cezası ile cezalandırılmalarına karar verip hapis cezalarını ise paraya çevirmişti.

Belli çevrelerde ve medyada yürütülen linç kampanyasının son halkası Ankara Mamak'ta yaşandı. Somalili kardeşlerimiz için düzenlenen kermesi basan militan kadınlar, gönüllülerimize yönelik ağza alınmayacak hakaretler yağdırarak saldırı girişiminde bulundu.

Malum çevreler tarafından yıllardır yürütülen linç kampanyası boyut değiştirerek, geçtiğimiz günlerde, 37 yıldır bursları, yurt imkanları, ihtisas merkezleri ve yayınları ile ülkenin dört bir köşesinde vakıf hizmeti sunan Ensar Vakfı'nın bir yurdunda yaşandığı iddiasıyla kamuoyunun malumu olan ve bizim de kesinlikle tasvip etmediğimiz ve nefretle karşıladığımız menfur olayı bahane ederek, Ankara mamak'ta  gönüllülerimizden oluşan kadınlar ve onların bulunduğu standa karşı alçakça saldırıda bulunulmuştur.

Aziz milletimizin, gönüllülerimizin ve bağışçılarımızın bilgi sahibi olması için vurgulamak isteriz ki;  Son günlerde Ensar Vakfı'ndaki hasta ruhlu bir sapığın yapmış olduğu ve bizim de asla tasvip etmediğimiz vahim olay, malum medya araçları, bazı STK'lar ve kimi siyasi anlayışlar tarafından algı operasyonuna dönüştürülmek istenmektedir.

Deniz Feneri Derneği tüm saldırılara, tüm linç girişimlerine, ahlaksızca iftira ve ithamlara rağmen yoksullara, yetimlere ve ihtiyaç sahiplerine her ne pahasına olursa olsun yardım yapmaya devam edecektir.

Deneğimize ve hiç bir maddi karşılık beklemeden o standı kuran ve Türkmenkardeşleri için evlerinden, zamanlarından fedakarlık göstererek çalışan yardım gönüllüsü kadınlarımıza yönelik bu alçakça saldırı kabul edilemez.

Yapılan bu çirkin saldırıları şiddetle kınıyor, buldukları her fırsatta iyiliğe saldıran malum zavallıları değerli milletimize şikayet ediyor, geçmişte olduğu gibi bizleri bugün de yalnız bırakmayan, destekçi, bağışçı ve gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

Derneğimiz ihtiyaç sahiplerine, yoksullara, yetimlere ve dünyanın bütün mazlumlarına yardım elini uzatmaya devam edecektir.

HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.