Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler HALKEVİ SALDIRISINA SUÇ DUYURUSU
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

HALKEVİ SALDIRISINA SUÇ DUYURUSU

21-04-2016

ANKARA MAMAK'TA YAŞANAN VE BÜYÜK TEPKİ ÇEKEN  "HALKEVİ"  TERÖRÜ YARGIYA TAŞINDI

HALKEVİ SALDIRISINA SUÇ DUYURUSU

Türkmen kardeşlerimize yardım ve Somali'de Vefa Mescidi yaptırmak amacıyla düzenlenen kermes alanını basan Halkevi militanlarının, etkinliği zorbalıkla işgal etmesi ile ilgili olarak Deniz Feneri Derneği İletişim Koordinatörü Recep Koçak saldırıya uğrayan gönüllü anneler ile birlikte DERNEĞİN Ankara Pursaklar’da bulunan şubesinde basın açıklaması yaptı. Koçak yaptığı açıklamada şunları söyledi.

 

17.04.2016 tarih saat 16.00 sıralarında 15 kişilik bir grup tarafından kermes alanında bulunan gönüllülere ve Deniz Feneri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne onlarca kişinin gözleri önünde  alenen  “hırsızlar, tecavüzcüler, çocuk tacizcileri,  Ak Partinin köpekleri, …. sizi bir daha burada görürsek burayı basarız, başınıza yıkarız. Derhal burayı kaldıracaksınız…. Defolun gidin.”  gibi hakaret ve tehditlerde bulunmuşlardır.

 

Ayrıca aynı şüphelilerce, işyerinin vitrin camlarına “Hırsız, Yolsuz, Çıkarcılara yardım.” gibi yazılar yazmışlar,  flama, afiş ve pankartları asılı bulundukları yerden yırtarak yerlere atmışlardır. Derneğin ve gönüllülerin kermesteki eşyalarını kırmışlar ve tahrip etmişler, kolilerini tekmelemişler ve parçalamışlardır. Diğer taraftan bu gayri yasal ve gayri ahlaki alçakça eylemlerini kendileri kameraya çekmişler ve olay yerinden yine toplu olarak ayrılmışlardır. Çekmiş oldukları  kamera görüntülerini daha sonra internet ortamında yayınlamışlar ve haber ajanslarına servis etmişlerdir.

 

18 yıldan beri sadece Türkiye'de değil dünyada da ihtiyaç sahibi milyonların duasını alan ve iyilik götürmekten başka hiç bir gayesi olmayan Deniz Feneri Derneği ve onların vefakar iyilik elçisi gönüllülerine yapılan bu insanlık dışı saldırı girişimi kabul edilemez.

 

Deniz Feneri Derneği'nde,  evlerinden ve çocuklarından zamanlarını feda ederek yalnızca gönüllü olarak hizmet veren ve iyiliğe destek veren yürekli iyilik annelerine yapılan saldırı asla yapanların yanına kalmayacaktır...

Hukuk içerisinde sonuna kadar davamızın takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine arz ederiz.

 

Son olarak bu saldırıyı yapanların bilmesini isteriz ki, Sizden ne bizler ne de gönüllülerimiz asla ve asla korkmuyoruz.

 

Yaptığınız bu alçakça ve korkakça saldırılara rağmen  Türkiye'nin ve dünyanın bütün ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam edeceğiz.

 

Bizlere destek veren bağışçılarımıza ve gönüllülerimize yürekten bir kez daha teşekkür ediyoruz."

 

HALKEVCİ MİLİTANLAR YİNE İYİLİĞE SALDIRDI
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.