Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Hüseyin’in Yürüme İhtimali Var
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Hüseyin’in Yürüme İhtimali Var

07-07-2015

Bartın’da yaşayan 9 yaşındaki “serebral palsi” hastası Hüseyin Sesver’in ayakta durma cihazına ihtiyacı var.

İlgili Projeye Git
Hüseyin Sesver
Hüseyin’in Yürüme İhtimali Var

Doktorlar, daha önce annesinin borç parayla kendisine aldığı protez sayesinde duvara tutunarak da olsa yürüyebilen Hüseyin’in gelişme kaydettiğini söylüyor.
 

Doğuştan gelen serebral palsi (beyin felci) hastalığı nedeniyle konuşamayan ve yürüyemen Hüseyin Sesver’in ayakta durma cihazına ihtiyacı var. 3 çocuk annesi Fatma Sesver daha önce oğlu için borç parayla protez almış ve Hüseyin duvara tutunarak da olsa yürüyebilmişti. Şimdi doktorlar Hüseyin’in gelişme kaydettiğini, bu cihaz alınırsa yürüme ihtimalinin olduğunu söylüyor.


Bartın’ın Orduyeri Mahallesi’nde çocuklarıyla birlikte yaşayan Fatma Sesver, “Yıllardır sırtımda taşıyarak okula götürdüğüm oğlumun akülü araba ihtiyacı için Deniz Feneri Derneği'ne mektup yazdım ve dernek hem akülü araba talebimizi karşıladı hem de oğlumun eğitim masraflarına destek sağladı. Oğlumu dışarı şimdi rahat rahat dışarı çıkarıyorum ve sosyalleşmesini sağlayabiliyorum" diyerek Derneğe teşekkürlerini iletti.


Son yapılan tetkik ve kontrollere göre Hüseyin’inin kendi başına yürüme ihtimali söz konusu.
Çocuğunun yürüme gelişimine katkı sağlayacak olan cihazın bedelinin 3 bin 500 TL olduğunu söyleyen Fatma Sesver, “Bu cihaz alınırsa Hüseyin’in yürüme ihtimali var. Hayırseverlerden bana mutluluğu çok görmemelerini rica ediyorum. Çocuklarımı babasız büyütmenin zorlukları karşısında mutlaka birileri sesimi duyacaktır” diye konuştu. 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.