Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor

05-01-2017
İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor

PROJENİN AMACI

İmam Hatip lisesi öğrencilerine iyilik, yardımlaşma, dayanışma, paylaşma duygusunu tanıtmak ve sevdirmek; “iyilikte yarışma” zevkini geliştirmek ve yardım süreçlerine katılımlarını sağlayarak bir farkındalık oluşturmak.

Bu kavramlara dayanılarak yapılacak iyilik ve yardım projelerinin oluşturacağı ve geliştireceği bilinçle; okullarımızın, aile ortamlarımızın, ülkemizin ve dünyamızın daha yaşanabilir, daha huzurlu bir hale gelmesine katkıda bulunmak.  

 

KİMLER KATILABİLİR?

MEB Din Öğretimi genel Müdürlüğü'ne bağlı il merkezleri ve tüm ilçelerdeki Anadolu İmam Hatip Liseleri.  

 

NASIL KATILACAĞIZ ?

Yarışmaya katılmaya karar veren okulların öğrencileri proje ekibi/ekipleri oluşturarak, uygulamalı iyilik projesi yarışmasına katılabilirler. Yarışmayla ilgili şartname, broşür, afiş gibi her türlü materyalleri aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

http://dosya.denizfeneri.org.tr/dosyalar/iyilik_materyal.rar

 

YARIŞMAYA NASIL HAZIRLANACAĞIZ ?

Yarışmaya katılmaya karar veren okulların proje ekipleri, okul idaresi tarafından görevlendirilecek "Proje Danışmanı" rehberliğinde projelerini yürütecekler.  

 

NASIL ULAŞTIRACAĞIZ ?

Projeler elden, posta yada kargo ile en geç 31 Mart 2017 Cuma günü saat 17:00'e kadar; "İmam Hatipler İyilikte Yarışıyor" Deniz Feneri ankara Şubesi Eski Köy Yolu Caddesi No: 23 Pursaklar/Ankara adresine teslim edilmiş veya ulaştırılmış olmalıdır.  

 

YARIŞMA SÜRECİ

MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü'nün onay vermesinin ve ilgili onay yazısının okullara ulaşmasının ardından yarışma süreci başlayacak ve projeleirn teslim tarihine (31 Mart 2017) kadar devam edecektir.   SONUÇLARIN İLANI Sonuçlar 1 Mayıs Pazartesi 2017 açıklanacak ve dereceye girenler www.denizfeneri.org.tr, www.iyilikokulu.com, ve genciyilik.com web adresinde ilan edilecektir.      

ÖDÜLLER  

* BİRİNCİLİK ÖDÜLÜ: 7.500 TL  

* İKİNCİLİK ÖDÜLÜ: 6.000 TL  

* ÜÇÜNCÜLÜK ÖDÜLÜ: 4.500 TL  

* TEŞVİK ÖDÜLÜ (4.PROJE): Y.KAYNAK KİTAP VE KÜLTÜR KİTAP SETİ  

* TEŞVİK ÖDÜLÜ (5.PROJE): Y.KAYNAK KİTAP VE KÜLTÜR KİTAP SETİ  

* ÖDÜLLÜ İLK ÜÇ PROJE DANIŞMANLARI: LAPTOP, NOTEBOOK, TABLET

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.