Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İmam Hatipler Umut Oluyor
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İmam Hatipler Umut Oluyor

07-02-2017

UMUDUM SENSİN “İMAM HATİPLER UMUT OLUYOR” PROJESİ

İmam Hatipler Umut Oluyor
İmam Hatip Lisesi öğrencilerine iyilik, yardımlaşma ve paylaşma kavramların sevdirebilmek, İmam Hatip Liselerinde, “iyilikte yarışınız” emrinin uygulamalı olarak yerine getirilip, yapılacak iyilik ve yardım projesiyle bir farkındalık oluşturarak; ülkemizin, Afrika’nın ve dünyamızın daha yaşanılabilir, daha huzurlu bir hale gelmesine katkıda bulunmak amacıyla; “Deniz Feneri Ankara Şubesi” olarak Ankara İmam Hatip Okulları Platformu ile birlikte Umudum Sensin “İmam Hatipler Umut Oluyor” adlı proje çerçevesinde, Ankara’da MEB’e bağlı tüm İmam Hatip Ortaokul ve Liselerinde, iyilik, yardımlaşma ve paylaşma kültürü oluşturmak ve bu duyguları canlı tutmak amacıyla, öğrencilerin kırtasiye ve kıyafet yardımlarıyla öncülük ettiği bir süreçte ve hayırsever vatandaşlarımızın sağlayacağı katkılarla, ihtiyaç sahibi yetim öğrenciler için geliştirilen Habeşistan’ da Yetim Öğrenciler Eğitim Külliyesi Uluslararası İyilik Projesini hayata geçirmek istiyoruz.
 
 
 
PROJEMİZİ TANIYALIM
 
PROJENİN ÖZETİ
 
Ankara’da bulunan İmam Hatip Ortaokul ve lise öğrencilerinin, “Haftada Sadece 1TL” katkı vererek Habeşistan’da yetim öğrencilerin, beşeri bilimlerin yanında İslami ilimler ve hafızlık eğitimi de alacağı, bünyesinde okul, camii ve yurt bulunan, Habeşistan Yetim Öğrenciler Eğitim Külliyesi inşa etmek.
 
 
 
PROJENİN AMACI
 
İmam Hatip Lisesi öğrencilerine iyilik, yardımlaşma, paylaşma ve “iyilikte yarışma” kavramlarının tanıtılması ve sevdirilmesi.
 
 
 
PROJENİN UYGULAMA SÜRECİ
 
Ankara’da 25 ilçede,
150 İmam Hatip Ortaokul ve lisesinde
Kasım-Mayıs aylarında uygulanacak
 
 
NASIL UYGULANACAK?
 
Gönüllü katılım esasıyla
Haftada sadece 1TL destekle
Kumbaralar dolacak!
İsterseniz SMS ve hesaba para yatırarak da destek verebilirsiniz.
 
 
KUMBARALAR NASIL ULAŞTIRILACAK?
 
Kumbaralar her ay okulun proje sorumlusu ve sınıf temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından açılacak ve biriken para tutanakla tespit edilerek öğrencilere duyrulacak.
Para, Deniz Feneri görevlisi tarafından makbuz karşılığı bu proje için şartlı bagış olarak elden teslim alınacak veya Umudum Sensin Projesinin adı belirtilerek Deniz Feneri hesabına aktarılabilecektir.
 
 
NEDEN ETİYOPYA (HABEŞİSTAN)?
 
MÜSLÜMANLARIN İLK HİCRET YURDU
MÜSLÜMANLARA KUCAK AÇAN KRAL NECAŞİ’NİN ÜLKESİ
İSLAMIN İLK MÜEZZİNİ BİLAL-İ HABEŞİ’NİN ÜLKESİ
PEYGAMBERİMİZİN (SAV) DADISI ÜMMÜ EYMEN’İN ÜLKESİ
ONLAR YOKLUK İÇİNDELER, BİZİMSE VEFA BORCUMUZ VAR.
 
 
 
www.umudumsensin.net
Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.