Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İMAM HATİPLER UMUT OLUYOR
Eylül 2018 Faaliyetlerimiz Ramazan Abi 24TV'de Dualarımız da Yardımlarımız da Endonezya İçin Somali'de Kur'an-ı Kerim Dağıtımı Tanzanya'da Katarakt Ameliyatı 2018 Kurban Gönüllüleri Teşekkür Toplantısı 51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İMAM HATİPLER UMUT OLUYOR

30-11-2017
YETİM EĞİTİM KÜLLİYESİNİN TEMELİNİ ATTIK!
ŞİMDİ GELECEĞE DAHA ÇOK UMUTLA BAKIYORUZ
İMAM HATİPLER UMUT OLUYOR

2016-2017 eğitim öğretim yılında başlattığımız “Umudum Sensin İmam Hatipler Umut Oluyor” projesinde, Kurban  Bayramında  yetim eğitim  külliyesinin temelini atarak Habeşistanlı yetim kardeşlerimizin umudu olmaya devam ediyoruz.

Projenin ikinci yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzün de desteğini alarak çalışmalarımızı kaldığımız yerden sürdürüyoruz. Amacımız; Habeşistan Müslümanlarının büyük bir umutla beklediği külliyenin inşaatını bitirip 2017-2018 eğitim öğretim yılında eğitime açmak.

PROJEMİZİ TANIYALIM

PROJENİN ÖZETİ

Ankara’da bulunan İmam Hatip Ortaokul ve lise öğrencilerinin, “Haftada Sadece 1TL” katkı vererek Habeşistan’da yetim öğrencilerin, beşeri bilimlerin yanında İslami ilimler ve hafızlık eğitimi de alacağı, bünyesinde okul, camii ve yurt bulunan, HabeşistanYetim Öğrenciler Eğitim Külliyesiinşa etmek.

PROJENİN AMACI

İmam Hatip Lisesi öğrencilerine iyilik, yardımlaşma, paylaşma ve “iyilikte yarışma” kavramlarının tanıtılması ve sevdirilmesi.

PROJENİN UYGULAMA SÜRECİ

•       Ankara’da 25 ilçede,

•       165 İmam Hatip ortaokul ve lisesinde

•       Kasım-Mayıs aylarında uygulanacak

NASIL UYGULANACAK?

•       Gönüllü katılım esasıyla

•       Haftada sadece 1TL destekle

•       Kumbaralar dolacak!

•       İsterseniz “umudumsensin” yazıp 5560’a SMS atarak 10TL katkıda bulunabilir  veya hesaba para yatırarak da destek verebilirsiniz

KUMBARALAR NASIL ULAŞTIRILACAK?

•       Kumbaralar her ay okulun proje sorumlusu ve sınıf temsilcilerinden oluşan bir komisyon tarafından açılacak ve birikenpara tutanakla tespit edilerek öğrencilere duyrulacak.

•       Para,Deniz Feneri görevlisi tarafından makbuz karşılığı bu proje için şartlı bagış olarak elden teslim alınacak veya Umudum Sensin Projesinin adı belirtilerek Deniz Feneri hesabına aktarılabilecektir.

NEDEN ETİYOPYA (HABEŞİSTAN)?

•       MÜSLÜMANLARIN İLK HİCRET YURDU

•       MÜSLÜMANLARA KUCAK AÇAN KRAL NECAŞİ’NİN ÜLKESİ

•       İSLAMIN İLK MÜEZZİNİ BİLAL-İ HABEŞİ’NİN ÜLKESİ

•       PEYGAMBERİMİZİN (SAV) DADISI ÜMMÜ EYMEN’İN ÜLKESİ

Onlar yokluk içindeler!

ONLARA BİR VEFA BORCUMUZ VAR

 

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.