Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Iraklı Türkmenler İçin Tekrar Sakarya’dayız
2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! “3. İyilik Okulu Ödülleri” sahiplerini buluyor… AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği “İYİLİĞİN FOTOĞRAFI SANATLA BULUŞUYOR” HABER ARŞİVİ

Iraklı Türkmenler İçin Tekrar Sakarya’dayız

21-04-2015

Deniz Feneri Derneği Sakarya’nın il ve ilçelerine sığınmış Türkmenler için yardım dağıtımlarına devam diyor.

Iraklı Türkmenler İçin Tekrar Sakarya’dayız

Deniz Feneri Derneği Sakarya’nın il ve ilçelerine sığınmış Türkmenler için yardım dağıtımlarına devam diyor.Dernek, iyilik için yola çıktığı günden beri yüzbinlerce aileye, milyonlarca kişiye iyilik elini uzattı. Yaptığı yardımlarla hem ülkemizde hem de yurtdışında; yaraların sarılmasına ve eksiklerin giderilmesine vesile oldu.Deniz Feneri Derneği İstanbul Şubesi tarafından Sakarya’ya sığınmış Iraklı Türkmen ailelere önceki haftalarda insani yardım yapılmıştı.
Bu hafta içerisinde yine Sakarya’daki Iraklı Türkmen 35 aileye gıda ve temizlik kolisi yardımları ulaştırıldı.

 


Deniz Feneri Derneği İstanbul Şube Koordinatörü Yusuf Baykal’ın açıklaması;
“Türkiye son yıllarda iyiliğin, merhametin, paylaşmanın tarihini yazıyor.
5 yıldır devam eden Suriye savaşı sonrası eşyalarını bile almaya fırsat bulamadan ülkemize göç eden Suriyeliler ve Işid zulmünden canını zor kurtararak Türkiye’ye sığınan Iraklı Türkmen kardeşlerimize ülke olarak kucak açtık. Deniz Feneri Derneği ve diğer Türk sivil toplum kuruluşları insani yardımlarını aralıksız sürdürüyor.

 


Derneğimiz iyilik ve insanlık hedefleri doğrultusunda ülkemizin dört bir yanına yerleşmiş olan savaş mağdurlarına gece gündüz demeden yardım yapıyor.
Bu amaçla, Sakarya’daki Türkmen ailelerimiz için de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.

 


Yardım çalışmalarımızın 1998 yılından beri durmadan devam etmesine destek olan tüm bağışçı ve gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyoruz”

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.