Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İyilik Okulu Projesi Bu Dönem 4 Bin Öğrenciyle Buluştu
51 Çocuğumuzun Kırtasiye İhtiyaçları Giderildi Yardım Tırlarımız Suriye'ye Ulaştı Yurtdışındaki Çadlı Öğrenciler Formu Ege Temsilciliğimizin Yardım Tırları Yolda! Ankara Şubemizin Yardım Tırları Yolda! Bayramda 70 Çocuğumuza Kıyafet Bağışçılarımıza ve Gönüllülerimize Şükranlarımızı Sunarız Kurban Bayramınız Mübarek Olsun! İlk Kafilemiz Kırgızistana! Çocuklar İçin Sinema Günü Etkinliği Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İyilik Okulu Projesi Bu Dönem 4 Bin Öğrenciyle Buluştu

05-06-2015
İyilik Okulu Projesi Bu Dönem 4 Bin Öğrenciyle Buluştu

Deniz Feneri, içinde bulunduğumuz 2014-2015 öğretim yılının başında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile karşılıklı imzaladığı bir protokolle iyiliği öğrencilerle buluşturdu. 4 + 4 seviyesindeki öğrencilere iyilik, paylaşma, yardımlaşma ve diğergamlığı anlatan Deniz Feneri, 1998’den bu yana, 17 yıllık zengin deneyimlerini geleceğin iyilik elçileriyle paylaştı.İyilik Okulu Projesi, pilot il olarak seçilen İstanbul’un bütün ilçelerinde, ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından belirlenen okullarda uygulanmak üzere planlandı. Bu dönem Bakırköy, Beykoz, Çatalca, Bağcılar’in da içinde bulunduğu 20 ilçede 22 okul Deniz Feneri Derneği’ne ve İyilik Okulu’na kapısını açtı. Her okulda güzel bir mihmandarlıkla karşılandık ve uğurlandık. Yaklaşık 4 bin öğrenciyle iyilik, vicdan, erdem adına güzel paylaşımlarda bulunduk. İyilik Okulu’nun katılımcı öğrencileri, bizimle bir projenin paydaşı olmak için niyetlendiler.

 

Oluşturdukları birikim, okul yönetimi ve öğrencilerin ortak kararıyla istenilen projeye aktarılacak ya da okul müstakil olarak bir projeyi üstlenebilecek. Örneğin bir okul Bangladeş’te kendi adıyla bir su kuyusu açacak; bir başka okul, bir avuç küçüğün emeğiyle Afrika’daki insanların en büyük mahrumiyetlerine çare olacak. Her iyilik, karanlıkta ve zorda kalmış bir kişi için bir umut ışığı ise, gücümüzü birleştirerek kocaman bir deniz feneri oluşturmak daha fazla çaresiz insan için umut ışığı olacaktır dedik. Karanlıkları iyiliklerimizle aydınlatalım; yolunu kaybetmiş olana yol, çaresiz kalmışlara çare olalım…Proje kapsamında 4.000 öğrenciye iyilik günlüğü ve iyilik kumbarası dağıtıldı. Projenin ikinci aşamasında okullar seçtikleri temsilci öğrenci gruplarıyla derneğimize iadeyi ziyarette bulundu; lojistik merkezimizi, giyim mağazamızı ve diğer birimlerimizi gördüler. Öğrenciler, yardım hazırlık çalışmalarını yerinde müşahede ettiler. Barkotlama işlemiyle sistematize olmuş ayni yardımlar, öğrenci ve öğretmenlerin hayli ilgisini çekti. Birlikte izlenen tanıtım filmi ve yenen yemekle sonlanan ziyaretlerden hafızalara işlenen unutulmaz anlar oldu.


Ve İyilik Okulu Projesi’ne ortak olan okullara daima bizi hatırlatacak bir teşekkür emaresi olarak plaketlerini takdim ettik.


 
Proje, önümüzdeki eğitim döneminde de yoluna kaldığı yerden devam edecek. Görünen o ki, İyilik Okulu Projesi, Deniz Feneri Derneği’nin ışığını yeni nesillere ulaştıran en önemli projelerden biri olacak. Ve en uzun soluklu projelerinden biri…Elleri alkış tutan küçüklere, gençlere,
Bizleri ağırlayan idareci ve öğretmenlere,
Gönülden teşekkürler…

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.