Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İyilik Okulu’nun Amacı Geleceğe İyi Yürekli Nesiller Bırakmak
Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İyilik Okulu’nun Amacı Geleceğe İyi Yürekli Nesiller Bırakmak

08-05-2015
İyilik Okulu’nun Amacı Geleceğe İyi Yürekli Nesiller Bırakmak

Şişli Sait Çiftçi İlköğretim Okulu’nun üçüncü ve dördüncü sınıflardan 150 öğrencisi iyilik için bir araya geldi. Deniz Feneri Derneği’nin iyilik yolunda bu güne değin neler yaptığını, önündeki insanlık yaşamı kadar uzun yolda daha neler yapacağını konuşmak için.

 

Önümüzdeki yol insanın değil insanlığın yaşamı kadar uzun. Çünkü varlığımız yeryüzündeki son ihtiyaç sahibi insanın ihtiyacı giderilene dek sürecek.

 

Şişli Sait Çiftçi İlköğretim Okulu’nun üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri bu yolda Deniz Feneri’ne arkadaşlık etmek üzere oradaydılar. İyilik için bir araya gelinmiş bir toplantıda, 17 yaşındaki Deniz Feneri Derneği’nin bu küçüklere anlatacağı birçok iyilik hikâyesi vardı. Hayırseverlerin desteğiyle yurt içinde ve yurt dışında yapılan çalışmaları, kimlere ulaştığımızı ve daha nelerin yapılacağını paylaştık onlarla.  İyilik aldık onlardan, iyilik verdik onlara. Bu güzel alışverişten erdem kazançlı çıktı; vicdan ve merhamet kazançlı çıktı.

 

Büyük yüreğe sahip küçükler, bu hayır hikâyelerinin birinde bizim de namımız okunsun diyerek Deniz Feneri iyilik kumbaralarını, iyilik günlüklerini aldılar. Sonraki adım miniklerden: 1 Haziran’ da dernek merkezimizde yeniden bir araya gelmek üzere sözleştik.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.