Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İYİLİK SEVDALILARI BOLU’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EL UZATTI
Yaşlı, Engelli ve Hasta Bağışçılarımız İçin Kurban Bağışı Yapmak Artık Çok Kolay! Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İYİLİK SEVDALILARI BOLU’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EL UZATTI

14-04-2016
İYİLİK SEVDALILARI BOLU’DA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE EL UZATTI

Deniz Feneri Derneği Ankara Şubesi tarafından Bolu'da 179 aileye gıda, 161 aileden 692 ferde giysi ve bir aileye ise ev eşyası olmak üzere 162.000 TL değerinde yardım ulaştırıldı.
İyilik gönüllüleri, her biri yaklaşık 28 kilo ağırlığında olan 179 adet yardım kolisini ihtiyaç sahibi ailelere teslim etti.
Kolilerin içerisine temizlik malzemesi, gıda, giyim ve ev eşyası gibi insanların temel ihtiyacı olan malzemeler konuldu.


Deniz Feneri Derneği Ankara Şube Koordinatörü Hamit Kunt, “Tüm çalışmaların aşama aşama kayıt altında olduğunu belirterek, Derneğimiz tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere, imkanlar dahilinde yardım etmeye devam ediyoruz. Bugün de iyilik sevdalısı gençlerimiz ile birlikte 179 aileye gıda ve161 aileden 692 kişiye giyim yardımı olmak toplam 162.000 TL değerinde yardım dağıtımı yaptık. Ayrıca bir ailemize de ev eşyası yardımı ulaştırdık” diye konuştu.YARDIMLARI İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ ELDEN TESLİM EDİYOR
Kunt açıklamasında, “Deniz Feneri Derneği olarak ihtiyaç sahibi ailelere ellerinden geldiği kadarıyla yardımcı olmaya çalıştıklarını söyleyerek, hedefimizde daha çok yardım dağıtmak daha çok mağdura ulaşmak daha çok iyilik yapmak var.  Onları da ilerleyen günlerde tespit ettiğimiz yardıma muhtaç ailelerimize dağıtacağız.


Belirlenen ihtiyaç sahibi aileler, onlara verdiğimiz makbuzla gelip merkezimizden yardımlarını alırken Ankara dışından gelemeyen ihtiyaç sahibi ailelere ise yardımları bizzat iyilik gönüllüleri elden teslim ediyor. Böylelikle bağışçılarımızın yaptığı yardımlar doğru ellere ulaşmış oluyor" diye konuştu.

İYİLİK ELLERİMİZ DÜNYANIN 63 ÜLKESİNE ULAŞTI
İnsanlığın iyilik merkezi Deniz Feneri Derneği bugüne kadar 63 ülkede ve Türkiye’nin bütün bölgelerinde 365 gün durmadan iyilik götürmeye, insanlığa hizmet etmeye devam ediyor. Afrika’da açtığı su kuyuları, mescitler ve okulların yanı sıra gıda yardımları şükür ve adak kurban kesimleri yapıyor. Mazlum coğrafyalardan yetimler sahiplenme ve tabi ki ülkemizin ihtiyaç sahibi vatandaşlarına ve PKK terörü yüzünden evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza kadar toplumun ihtiyaç sahibi bütün kesimlerine yardım götürmeye ve iyilik üretmeye aralıksız devam ediyor.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.