Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler İzmir'den Suriye'ye Yardım Eli
Yurtdışı Hisse Bedelimiz 660 TL Olarak Revize Edilmiştir Deniz Feneri ve Ülker İyilikle Buluştu 160 Yetim Çocuk Hayallerine Kavuştu Deniz Feneri Uganda’da 500 kardeşimize “ışık” oldu! Harameyn ve Ehl-i Şam Kamplarına Gıda Yardımı Belediye Başkanımızın Kurban Vekaletini Aldık Deniz Feneri Derneği Kurban 2018 Ramazan Abi TRT Haber'in Ömür Dediğin Programında Akit Medya Grubunun Ziyareti Yetimlere Oyuncak Organizasyonu Pakistan'dan Yetim Çocukları Sevindiren Ziyaret Kurban Bayramı Spotumuz Eskişehir'deki Ailelere Yardım Ankara'dan Eskişehir'e Yardım Burkina Faso'da Adak Kesimi Filistinli Ailelere Yardım Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

İzmir'den Suriye'ye Yardım Eli

04-04-2015

Deniz Feneri Savaş Mağduru Suriyeliler İçin Yardımlarına Devam Ediyor

İzmir'den Suriye'ye Yardım Eli

Deniz Feneri Ege Temsilciliği İzmir’den yola çıkardığı insani yardım tırını Suriye içlerine gönderiyor.

 

Yardım tırında; 38,160  adet hasta bezi, 51.250  adet çocuk bezi, 5.5 ton peynir, 155 adet battaniye, 3 adet tekerlekli sandalye, 6 adet yatak ve 1.722 parça giyim malzemesi bulunuyor.

 

Deniz Feneri Derneği Ege Temsilcisi Harun Ece yola çıkarılan yardımlarla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı;

 

“Suriye’de yaşanan savaş 5. yılına girdi. Resmi açıklamalara göre 300 bine yakın insanın öldüğü, 12 milyon insanın yerinden yurdundan edildiği ve 1 milyon insanın yaralandığı Suriye savaşında, halk 5 yıldır ciddi yoksulluk ve işsizlik şartları altında yaşamaya çalışıyor. Suriye’deki şehirlerin altyapıları büyük oranda tahrip edildi. BM verilerine göre ülkenin altyapılarında 200 milyar doları aşkın zarar bulunuyor. Halk yoksulluk ve işsizlik kadar önemli ölçüde sağlık sorunları ile de mücadele ediyor. Bütün bu konularda öncelikle uluslararası camianın desteğine ihtiyaç var. Bunu yeterince gördüğümüzü söyleyemeyiz. Bu krizin yükünü en çok Türkiye çekiyor.

 

Deniz Feneri Derneği ve diğer Türk sivil toplum kuruluşları savaşın ilk günlerinden beri hayırsever insanların desteği ile gerek Suriye içerisinde yaşayan, gerekse ülkemize sığınan Suriyeli iç savaş mağdurları için çözümler üretmeye ve onların hayatta kalmalarına yardımcı olmaya çalışıyor. Deniz Feneri Derneği Ege Temsilciliği olarak bir tır daha yola çıkardık. Bu tırın içerisinde 38.160  adet hasta bezi, 51.250  adet çocuk bezi, 5.5 ton peynir, 155 adet battaniye, 3 adet tekerlekli sandalye, 6 adet yatak ve 1.722 parça giyim malzemesi bulunuyor. Yardımların bir kısmı Kilis üzerinden Suriye’deki kamplara gidecek, bir kısmı ise Şanlıurfa’daki Suriyeli kardeşlerimize ulaştırılacak.

 

Derneğimizin yardımları sadece Suriye halkı için değil tüm savaş mağdurları, yoksullar, dul ve yetimler için devam edecek.”

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.