Hesap Numaraları
EN TR
HESABIM
BAĞIŞ YAP
Bağış Sepeti
Seçim yapılmadı
Bağışçı Girişi
ŞİFREMİ BİLMİYORUM
AnasayfaHaberler Kanayan Dünyaya İyilik Aşısı
Ankara'dan Karabük'e Yardım Tırı Kurbanlarınız yoksulların bayramı olsun! 15 Temmuz Şehitleri Anma ve Milli Birlik Günü Programı 15 Temmuz Kaçkar TV'ye Konuk Olduk Yetim Atölye Çalışması Togo'da Yetimlerin Yüzü Güldü Yetimin Elinden Tut 2018 Türkiye İnsani Yardım Raporu Açıklandı 2018 Ramazan Böyle Geçti 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz’in Bayram Mesajı Ben mutluluğu İslam'da buldum... 2018 Ramazan Böyle Geçti BM Genel Kurulu’ndan Filistin İçin Sevindirici Haber 2018 YILI YURT İÇİ RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ 2018 YILI YURT DIŞI RAMAZAN FAALİYETLERİMİZ Deniz Feneri Derneği Ailesi iftar sofrasında buluştu Faaliyetlerimiz Dünyanın Dört Bir Yanında Devam Ediyor Ramazan sevincini mülteci kardeşlerimizle yaşamak için Suriye’deydik Dünya Yetimler Günü'nde Yetimlerimizle iftarda Buluştuk Başkanımız Akit TV'de Haber Manşeti Programın'da Gündemi Değerlendirdi Medya Mensubu Dostlarımızla İftarda Buluştuk Deniz Feneri Derneği Ramazan Reklam Filmi Savaş Göç Yoksulluk Çalıştayı gerçekleşti "3. İyilik Okulu Ödülleri" sahiplerini buldu ZALİM İSRAİL’İ ve DESTEKÇİSİ ABD’Yİ KINIYORUZ! STK'larımız hakkıyla ve vaktiyle iş görmelidir İzmir'den Suriye'ye Yardım Tırı 2018 YILI FİTRE MİKTARI BELLİ OLDU! AFRİKA'YA BİR DAMLA SU OL PATANİ'DE 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN OKUL YAPIYORUZ Deniz Feneri 2017 Faaliyet Raporu Yayınlandı GENÇ İYİLİK GÖNÜLLÜLERİ İYİLİKTE BULUŞTU… Savaş Göç Yoksulluk Sempozyumu Gerçekleştirildi. Etiyopya'nın Rabia'sı- Etiyopyalı Halime Gobu Sora, Tüm Köylüleri Gibi Birkaç Yıl Önce Misyonerin... SAVAŞ, GÖÇ VE YOKSULLUĞA, AKADEMİK VE İNSANİ YARDIM BAKIŞI Deniz Feneri Derneği'nden Afrika'ya yetimhane ve cami desteği Suriyeli Ailelere Yardım HABER ARŞİVİ

Kanayan Dünyaya İyilik Aşısı

10-11-2017

Deniz Feneri, İyilik Okulu Projesiyle genç yüreklere iyiliği aşılıyor

Kanayan Dünyaya İyilik Aşısı

Dünya’da insanlığa karşı yapılan katliam, zulüm, açlık ve yokluğun pençesinde olan insanlara yönelik farkındalığı arttırmak amacıyla “İyilik Okulu Projesi” düzenlenenetkinlikile tanıtıldı. 

 

Programın amacı doğrultusunda “İmam hatip ortaokulu ve lisesi” öğretmenlerine gönüllü eğitim programı verilerek iyiliği genç yüreklere anlatması sağlanacak

 

 Milli Eğitim Bakanlığı, Deniz Feneri Derneği ve İmam Hatipliler Derneği (ÖNDER) işbirliği ile “İyilik okulu projesi” Maltepe’de bulunan Şehit Mustafa Kaymakçı İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen tören ile tanıtıldı.

 

Törene Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz , Deniz Feneri Derneği Başkanı Av. Mehmet Cengiz, ÖNDER Başkanı Halit Bekiroğlu ve çok sayıda imam hatip lisesi öğretmenleri katıldı. 

Proje kapsamında İmam Hatip Ortaokulu ve Liselerinden 161 öğretmene Gönüllülük Eğitimi verildi.

 

Verilen eğitimin sonunda sertifikalarını alacak olan öğretmenler, okullarında bulunan öğrencilerine İyilik Okulu projesinin amacı ve iyiliğe dair temel kavramları gençlere anlatarak farkındalık oluşturacak.

Protokol konuşmaları ile başlayan tören İyilik Okulu Projesi’nin tanıtım filmi ile devam etti. Ardından esprili sunumuyla Eğitimci Prof Dr. Aytaç Açıkalın’ın verdiği seminer ile devam edildi.

 

“Amacımız daha ilkokulda yaşayarak iyilik edinmek”

Deniz Feneri Derneği’nin 2014 yılında başlattığı İyilik Okulu Projesi’nin gelişerek devam ettiğini vurgulayan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, “ Milli Eğitim Bakanlığımız ile başlayan bu proje ÖNDER ve Deniz Feneri Derneğinin katkıları ile daha da büyümüş olacak. Amacımız daha ilkokulda yaşayarak iyilik edinmek, iyilik faaliyetlerinin içinde olmak ve iyiliği arttırmak. “Hemen iyilik kervanına katılmış oldular”

 

Çocukların yardımlaşma ve iyilik duygularını harekete geçirmeyi hedeflediklerini ifade eden Deniz Feneri Derneği Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “ Bu proje sadece çocuklara iyiliğin anlatılması ile kalmayacak.  Okullarda iyilik takımları kurulup kendi ürettikleri iyilik projelerini oluşturacaklar.

 

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu’da kısaca projenin öneminden bahsederek katılımcılara başarılar diledi.

Program toplu hatıra fotoğrafı çekinmeleri ile son buldu.

Paylaş
Proje ve TemsilciliklerProjelerimiz hakkında daha ayrıntılı
bilgi almak için lütfen kardeş
sitelerimizi inceleyiniz.